spravy.sk spravy.sk

Momodou Ceesay za Weissom do Kairatu

"Chceme poďakovať Ceesayovi za prácu, ktorú počas svojho pôsobenia v klube odviedol a v ďalšej kariére mu želáme podobné úspechy, aké dosiahol na Slovensku," uviedol PR manažér MŠK Žilina Roman Grešo

Vedenie slovenského úradujúceho šampióna MŠK Žilina potvrdilo, že gambijský útočník Momodou Ceesay, ktorý strávil pod Dubňom dva a pol roka, odchádza do kazašského klubu FC Kairat Almaty, v ktorom zastáva pozíciu hlavného trénera slovenský kouč Vladimír Weiss st.

Útočník ešte musí absolvovať lekársku prehliadku. "Chceme poďakovať Momodouvi Ceesayovi za prácu, ktorú počas svojho pôsobenia v MŠK Žilina odviedol a v ďalšej {+r55628}kariére mu želáme podobné klubové úspechy, aké dosiahol na Slovensku," uviedol PR manažér MŠK Žilina Roman Grešo.

"Angažmán v novom klube pre Momodoua Ceesaya zabezpečovala rovnaká agentúra, ktorá ho priviedla do Žiliny, a ktorá je aj držiteľom práv na hráča. Z toho dôvodu sa MŠK Žilina na transferovej sume, ktorá je vo výške 450 000 EUR, nepodieľa. Vzhľadom na finančnú náročnosť hráča a fakt, že sa mu v lete končila zmluva, MŠK Žilina túto možnosť privítala," uvádza oficiálna klubová stránka šesťnásobného majstra Slovenska.

Dvadsaťštyriročný skúsený futbalista bol súčasťou "žlto-zelených" od leta 2010, keď svoju súťažnú premiéru absolvoval na ihrisku Litexu Loveč, s ktorým sa stretli "šošoni" v treťom predkole Ligy majstrov. Dobrými výkonmi výrazne prispel aj k vyradeniu Sparty Praha v play-off Champions League v rovnakom roku. Počas uplynulej jesennej časti Corgoň ligy sa Momodou Ceesay netajil tým, že by rád opustil slovenský klub.

Odporúčame

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia