spravy.sk spravy.sk

O licenciu FC Nitra má záujem Oszkár Világi z Dunajskej Stredy

"Stretli sme sa spolu s pánom Világim, áno, predmetom debaty bola licencia. Stále však verím, že sa predsa len nájde nejaký subjekt z Nitry. Koľkí sa búchali do pŕs, že by to robili lepšie, kde sú teraz?" hovorí Norbert Bödör

Podľa informácií nitrianskeho denníka MY noviny má záujem o corgoňligovú licenciu klubu FC Nitra generálny riaditeľ Slovnaftu Oszkár Világi pochádzajúci z Dunajskej Stredy.

Majitelia klubu spod Zobora Jiří Magyar a Norbert Bödör cítia krivdu za septembrový zápas deviateho kola v najvyššej slovenskej súťaži so Spartakom{+r58991} Trnava (1:3). Hlavný rozhodca v ňom udelil domácim hráčom až tri červené karty, disciplinárna komisia Slovenského futbalového zväzu následne potrestala jedného z nich Seydoubu Soumaha polročným zákazom činnosti a mužstvu navyše odrátajú tri body po skončení sezóny. Vlastníci nitrianskeho klubu dokonca ponúkali jeho akcie zadarmo. "Stretli sme sa spolu s pánom Világim, áno, predmetom debaty bola licencia. Stále však verím, že sa predsa len nájde nejaký subjekt z Nitry. Koľkí sa búchali do pŕs, že by to robili lepšie, kde sú teraz?" položil si rečnícku otázku Bödör.

V nitrianskom klube sa pracuje na príprave valného zhromaždenia, to bude rozhodovať o holej existencii corgoňligového futbalu pod Zoborom. "Sme sklamaní prístupom, na radnici sa totiž nedeje nič. Ak už nechcú poslanci riešiť prvé mužstvo, minimálne osud akadémie si zaslúži pozornosť kompetentných," hneval sa Bödör. "Aktívne komunikujeme so Slovenským futbalovým zväzom a intenzívne hľadáme partnera pre futbal, na ktorom nám záleží," kontroval primátor Nitry Jozef Dvonč. "Celá situácia ma mrzí o to viac, že mesto Nitra podporuje klub. A hoci rešpektujem rozhodnutie majiteľov akciovej spoločnosti FC Nitra, hľadáme riešenia, aby sme zabezpečili kontinuitu pre našu mládež," doplnil ďalej Dvonč.

Odporúčame

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia