spravy.sk spravy.sk

Ján Chovanec do FK Teplice

Ján Chovanec: "Česká liga je podľa môjho názoru kvalitnejšia ako slovenská najvyššia súťaž, takže je to pre mňa jednoznačne futbalový posun"

Slovenský futbalista Ján Chovanec odchádza z corgoňligového klubu MFK Ružomberok a v kariére bude pokračovať v FK Teplice, piatom tíme uplynulej sezóny českej Gambrinus ligy. Informuje o tom oficiálna internetová stránka severočeského klubu, v ktorom sa po odchode Petra Radu do Slavie Praha stal šéfom realizačného tímu jeho doterajší asistent, iba 34-ročný Lukáš Přerost.

{+r55166}Dvadsaťosemročný ľavonohý hráč (nar. 22. 3. 1984) hodnotí zmenu pôsobiska ako krok vpred. "Česká liga je podľa môjho názoru kvalitnejšia ako slovenská najvyššia súťaž, takže je to pre mňa jednoznačne futbalový posun," citoval teplický klubový web slová novej posily "žlto-modrých" J. Chovanca. Bývalý dlhoročný futbalista Púchova ostatné dva roky pôsobil pod Čebraťom - v Ružomberku, a to na poste ľavého stredopoliara, ale aj ľavého beka. "Som taký dosť ofenzívny ľavý obranca," takto sa sám charakterizoval rodák z Nových Zámkov Ján Chovanec.

V teplickom klube hral v uplynulej sezóne Gambrinus ligy 2011/2012 jediný slovenský futbalista - obranca Matej Siva.

Odporúčame

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia