spravy.sk spravy.sk

Čvirik neposilní Lechiu Gdansk

Pavol Holeščák ml.: "Transfer sa napokon nezrealizoval. Problém bol v dĺžke kontraktu. Kým vedenie poľského klubu malo záujem o polročný kontrakt, my sme chceli zmluvu na dlhšie obdobie, minimálne na 1,5 roka"

Slovenský futbalista Peter Čvirik nebude v kariére opätovne pokračovať v poľskom klube Lechia Gdansk, v ktorom už v minulosti 1,5 roka pôsobil (február 2009 - jún 2010). Tridsaťjedenročný dôrazný zadák sa s 5. tímom Ekstraklasy pripravoval v uplynulých dňoch na sústredení v tureckej Antalyi, napokon však nezakotví v mužstve trénera Tomasza Kafarského. A to napriek tomu, že Lechia po zranení Lotyša Sergejsa Kožansa a jeho šesťmesačnej nútenej pauze v súčasnosti veľmi potrebuje angažovať do svojich radov stopéra. Odchovanec levického futbalu Čvirik patril v sobotňajšom prípravnom dueli proti Osijeku k najlepším hráčom na ihrisku, čo ocenili aj {+r47585}funkcionári klubu.

"V stredu odohral Peter v ďalšom prípravnom zápase 80 minút a zanechal tiež dobrý dojem. Lechia podľahla ukrajinskému klubu Tavrija Simferopoľ 1:2. Pokiaľ ide o transfer, ten sa však napokon nezrealizoval. Problém bol v dĺžke kontraktu. Kým vedenie poľského klubu malo záujem o polročný kontrakt, my sme chceli zmluvu na dlhšie obdobie, minimálne na 1,5 roka. Keďže sme sa nedohodli, Peter odcestoval domov," informoval vo štvtok popoludní agentúru SITA Pavol Holeščák ml. zo spoločnosti HMP-Sport Management, ktorý zastupuje ľavonohého obrancu.

V doterajšej kariére si Čvirik obliekal dresy Banskej Bystrice, Žiliny, Púchova, Veľkého Lapáša, Trnavy, Artmedie Petržalka, Senice, spomenutej Lechie Gdansk a rumunského klubu CS Universitatea Kluž, kde sa koncom decembra kvôli finančným problémom dohodol na ukončení spolupráce. V januári absolvoval slovenský zadák ako voľný hráč skúšku v DVSC Debrecín, na pôsobení v tomto maďarskom klube sa však nedohodol.

Odporúčame

Najnovšie z ligy: Poľsko - Ekstraklasa

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia