spravy.sk spravy.sk

Michal Gašparík v Górniku Zabrze možno už na jar

Poľský prvoligový futbalový klub Górnik Zabrze ponúka FK Teplice 25-tisíc eur za možnosť angažovať slovenského stredopoliara Michala Gašparíka už na jar, český tím však požaduje dvojnásobok

Poľský prvoligový futbalový klub Górnik Zabrze ponúka českému tímu FK Teplice 25-tisíc eur za možnosť angažovať slovenského stredopoliara Michala Gašparíka už na jar. Účastník Ekstraklasy sa s 29-ročným hráčom dohodol na ročnej zmluve, ktorá začne platiť od 1. júla 2011, no najradšej by jeho služby využíval ešte v aktuálnej sezóne.

{+r48037}Podľa portálu SportSlaski sa české mužstvo principiálne takýmto úvahám nebráni, požaduje však vyššie finančné vyrovnanie. "Áno, existuje taká možnosť. Prebiehajú rokovania, ale zatiaľ sme sa nedohodli na ničom konkrétnom. Všetko závisí od výšky odstupného," povedal športový sekretár teplického klubu Jan Skýpala.

Podľa poľských médií by vedenie FK Teplice súhlasilo s 50-tisícovou ponukou. Gašparík si na jeseň obliekal dres FC DAC 1904 Dunajská Streda, angažovať ho vraj chceli MŠK Žilina aj ŠK Slovan Bratislava.

Odporúčame

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia