spravy.sk spravy.sk

Víťazstvo Barcelony v Osasune zostáva v platnosti

Žiaden španielsky futbalový klub nebude požadovať anulovanie výsledku sobotňajšieho zápasu Osasuna - FC Barcelona (0:3), ktoré sa pre meškanie hosťujúceho tímu začalo s časovým oneskorením

Žiaden španielsky futbalový klub nebude požadovať anulovanie výsledku sobotňajšieho zápasu Osasuna - FC Barcelona (0:3), ktoré sa pre meškanie hosťujúceho tímu začalo s časovým oneskorením. Katalánske mužstvo na svojej internetovej stránke v priebehu soboty oznámilo, že sa s funkcionármi domácich dohodlo na odklade zápasu o jeden deň pre štrajk dispečerov leteckej prevádzky. Osasuna však túto informáciu dementovala a hovorca národnej federácie RFEF pred duelom Barcelone pohrozil, že v prípade nedostavenia sa do dejiska jej hrozí disciplinárne konanie.

Zverenci Pepa Guardiolu cestovali na zápas autobusom z Madridu do Pamplony, kde hráva svoje domáce zápasy Osasuna, a do dejiska stretnutia dorazili dve minúty po oficiálnom čase výkopu duelu. Zápas sa napokon začal so 45-minútovým oneskorením. Ani tieto okolnosti však neviedli k tomu, aby niektorý z účastníkov žiadal o anulovanie výsledku. "Barcelona sa nám môže poďakovať, že nepožadujeme kontumáciu. Sme džentlmenským klubom," uviedol predseda Osasuny Patxi Izco. V stanovisku najväčšieho konkurenta FC Barcelona v boji o španielsky ligový primát sa stručne uvádza: "Titul sa získava na ihrisku". Funkcionári "bieleho baletu" tým naznačili, že nebudú žiadať o kontumáciu v prospech Osasuny. Barcelona je po štrnástich kolách na čele Primera División 2010/2011 s dvojbodovým náskokom práve pred Realom Madrid.

Odporúčame

Najnovšie z ligy: Španielsko - LaLiga

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia