spravy.sk spravy.sk

V Spišskej Novej Vsi zomrel Alexander Nagy

V Spišskej Novej Vsi v pondelok náhle zomrel vo veku 66. rokov bývalý reprezentant Československa Alexander Nagy

V Spišskej Novej Vsi v pondelok náhle zomrel vo veku  66. rokov  Alexander Nagy. Profutbal.sk o tom informoval manažér FK Spišská Nová Ves Patrik Brezovaj

Alexander Nagy bol bývalý reprezentant Československa a hráč Jednoty Trenčín, Lokomotívy Košice, Spišskej Novej Vsi neskôr pôsobil ako tréner  Spišskej Novej Vsi, Rimavskej Soboty, Zvolena, VSŽ  Košice, Jelšavy a Tornale.

"Veľmi sa tešil na jarnú  časť súťaže prvej ligy starších žiakov. Posledný  zápas viedol chlapcov v Humennom, no nestačil si v novinách prečítať svoje vyjadrenie ako trénera Spišskej Novej Vsi. Neúspechy ho nikdy neodraďovali od práce s mládežou. Bol veľká osobnosť, ktorá svoje výsledky zakladala na  kladnej motivácii, chlapcom nikdy neubližoval, nekarhal ich, ale skôr chválil a povzbudzoval. Vždy veril svojim zverencom a ich dobré výsledky boli aj jeho dobrými výsledkami. Takto ho poznajú jeho trénerskí kolegovia  Futbalového klubu Spišská Nová Ves a učitelia  Športovej futbalovej školy pri Základnej škole Spišská Nová Ves na Nejedlého ulici," informoval manažér FK Spišská Nová Ves Patrik Brezovaj

Alexander Nagy vyštudoval pedagogický smer v Nitre, bol učiteľom s aprobáciou matematika – telesná výchova. Popri futbalovej práci vyučoval na základných školách a výchovných zariadeniach podľa toho, kde futbalovo pôsobil. V Nitre futbaloví funkcionári objavili v študentovi futbalový talent, ktorý potom putoval do Jednoty Trenčín, Lokomotívy Košice a Spišskej Novej Vsi. Vždy rád spomínal svoje pôsobenie v Lokomotíve Košice a na mená futbalistov Móder, Flešar, Suchánek, Ištok, Urban, Hric, Ondrášek, Józsa, Farkaš, Ujhely, Matič, Ondov a iných. V Trenčíne hrával štyri roky a vtedy sa stal aj reprezentantom ČSSR v zápase s Fínskom, hral aj v Amsterdame proti Ajaxu. Do Spišskej Novej Vsi  prišiel pomôcť zachraňujúcej sa Spišskej Novej Vsi, kde hrával s hráčmi Kessel, Penxa, Jerga, Kotváč, Gondoľ, Pavúk, Dzurej, Hudaček, Kamenec, Bakalár, Vittek, Herich, Süli,  Bránik, Olejník, Tremko, Trstenovič, Klapáč a iní.

V Spišskej Novej Vsi ukončil svoju bohatú futbalovú kariéru ako aktívny hráč. Svoje bohaté skúsenosti uplatnil v trénerskej činnosti v Levoči, v Spišskej Novej Vsi, Rimavskej Sobote, vo Zvolene, vo VSŽ Košice, v Jelšave, v Nálepkove, v Smižanoch v Tornali, Nižnej Slanej a znova v Spišskej Novej Vsi. Mal veľmi rád deti, aktívne pomáhal začínajúcim futbalistom v ich futbalovom raste, zúčastňoval sa rôznych halových turnajov s cieľom zistiť talentovaných chlapcov z okolia Spišskej Novej Vsi a potom ich zapojiť do športových futbalových tried. Nepozeral na svoj voľný čas a na svoje vynaložené finančné prostriedky pre úspech futbalu v Spišskej Novej Vsi a jej okresnom meste. Bol to športovec telom i duchom. Futbalový klub Spišská Nová Ves stratil dobrého človeka, ľudského trénera a hlavne dobrého vychovávateľa mladého pokolenia. Bol  vzorným manželom, otcom dvoch svojich detí a dobrým dedom svojich vnúčat.

Narodil sa v obci Martinova v okrese Rimavská Sobota 10. februára 1944, dožil sa 66. rokov svojho aktívneho života. Jeho náhla smrť prekvapila nielen jeho rodinu, ale i celú futbalovú verejnosť a hlavne starších chlapcov deviateho ročníka športovej futbalovej triedy, ktorým ešte chcel veľa povedať, veľa ich naučiť, no nebolo mu to umožnené.

Posledná  rozlúčka s veľmi inteligentným človekom, dobrým odborníkom, manželom, otcom i dedom bude v stredu. o 13.00 hod. v Dome smútku v Spišskej Novej Vsi.

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: A-Mužstvo

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia