spravy.sk spravy.sk

Smejkal z Teplíc má prasaciu chrípku, duel so Sigmou ohrozený

Michal Smejkal, 23-ročný útočník FK Teplice o reakcii spoluhráčov na jeho ochorenie: "Ostatní na mňa chrochtajú"

Aj čiernym humorom sa futbalisti FK Teplice snažia dostať z nepríjemnej situácie, do ktorej sa pred pondelkových televíznym zápasom 15. kola Gambrinus ligy s SK Sigma Olomouc pre ochorenie viacerých hráčov dostali. Aktuálneho lídra českej najvyššej súťaže totiž ničí chrípka. Útočníka Michala Smejkala dokonca napadla jej mutácia H1N1, ktorú svet už dávnejšie pozná pod názvom prasacia chrípka.

"Skoro všetci spoluhráči si zo mňa robia vtipy a chrochtajú na mňa," citoval český spravodajský portál www.iDnes.cz slová najvážnejšieho teplického maróda, ktorý sa však za tieto žarty na spoluhráčov nehnevá. Smejkal prvé príznaky choroby spozoroval na sebe už minulý pondelok a v utorok ochorenie prepuklo naplno. "Že to bude prasacia chrípka, to mi ani na um neprišlo. Ona sa totiž prejavuje skoro ako obyčajná chrípka. No na rozdiel od normálnej chrípky ma viac bolela hlava, stále mám vysoké teploty, dusí ma kašeľ a mám nádchu," opísal 23-ročný teplický futbalista príznaky ochorenia. Na základe nich podstúpil výter z hrdla a klubový lekár mu neskôr oznámil, že má prasaciu chrípku.

"Či som sa vyľakal, keď som sa dozvedel diagnózu? Ani nie. Hovoril som s lekárom, ktorý mi povedal, že sa nemám čoho báť. Tvrdil, že je to normálna chrípka, ktorá sa vo svete zveličuje," pokračoval spoluhráč dvojice Slovákov Michala Gašparíka a Andreja Heseka. Chrípku lieči predpísanými liekmi a čaká, čo bude ďalej. "Teraz ešte neviem, čo môžem a čo nie. Takže vôbec nedokážem predpovedať, kedy sa zapojím opäť do tréningu a či budem môcť hrať posledné jesenné kolo s Plzňou. Teraz sa musím najskôr vyliečiť," dotkol sa M. Smejkal svojej najbližšej futbalovej budúcnosti.

Chorý Smejkal nechcel riešiť prípadné odloženie televízneho zápasu s Olomoucom. "O tom hovoriť nechcem. To záleží na iných ľuďoch. V mužstve však máme viacero maródov, a preto by nebolo dobré, keby sa tento zápas hral. V súčasnosti sme veľmi oslabení, lebo veľa hráčov je chorých a zranených. Takže neviem, či zväz tento duel odloží, alebo nie," konštatoval chorý hráč aktuálneho lídra Gambrinus ligy. Podľa najnovších informácií prasaciu chrípku má aj stopér Teplíc Vlastimil Vidlička a do Olomouca neprišlo ďalších šesť chorých hráčov.

Odporúčame

Najnovšie z ligy: Česko - Fortuna liga

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia