spravy.sk spravy.sk

Ševčenko sa vrátil do Milána a pomohol uchmatnúť cenný bod

"Hrali sme proti skvelému tímu a hrali sme skutočne, skutočne dobre," hovorí Andrej Ševčenko.

V utorňajšom stretnutí Ligy majstrov medzi FC Internazionale Miláno a Dinamom Kyjev sa zrodil zmierlivý výsledok 2:2. Skupina F je momentálne mimoriadne vyrovnaná - Barcelona, Kazaň a Kyjev majú po štyri body, Inter Miláno tri. Druhá polovica skupinového diania bude teda veľmi zaujímavá.

{+r42392,150x188}Do Milána sa po niekoľkých mesiacoch vrátil Andrej Ševčenko, ktorý predtým obliekal dres AC a teraz háji farby svojho staronového klubu Dinamo Kyjev. Mal dve výborné šance, ale jeho hlavička šla tesne vedľa a v závere stretnutia neuspel v súboji jeden na jedného s brankárom domácich Juliom Césarom.

"Lopta mi v poslednej sekunde poskočila. Veľmi presne som videl, čo sa stalo, tesne pred strelou trikrát poskočila," opísal moment Ševčenko, ktorého mužstvo po góloch Tarasa Michalika a vlastnom Lucia dvakrát viedlo, ale Inter zásluhou Dejana Stankoviča a Waltera Samuela stále vyrovnal.

V druhom dejstve mali nerrazurri viacero dobrých príležitostí, avšak žiadnu z nich vo víťazný gól nepretavili. Zahanbiť sa ale nenechali ani hostia. "Hrali sme proti skvelému tímu a hrali sme skutočne, skutočne dobre," hovorí Ševčenko.

{+l42391,150x188}"Pokúšali sme sa vyhrať a mali sme veľa šancí, výsledok je však férový. Na tomto štadióne je toľko emócií. Mám s nim spojených mnoho myšlienok a vždy je skvelé sa sem vrátiť. Náš tréner má rád útočný futbal a povedal nám, nech ideme do ofenzívy s viacerými hráčmi. Mali sme rovnaké množstvo šancí na víťazstvo, ako Inter," konštatoval Ukrajinec, ktorého forma ide nahor každým odohraným stretnutím.

O dva týždne sa tímy stretnú v odvete v Kyjeve. Tréner Interu José Mourinho povedal, že to bude zápas ich života. "Ale aj nášho," odvetil Ševčenko. "Neviem, či to bude pre nás doma ľahšie, táto skupina sa poriadne zauzľuje. Budeme musieť bojovať."

V Lige majstrov odohral Andrej Ševčenko 97 stretnutí a strelil až 47 gólov. Zo súťaže ma obrovské množstvo skúseností, ktoré teraz odovzdáva aj svojim spoluhráčom. Po stretnutí s milánskym veľkoklubom vyhlásil: "Myslím si, že taliansky futbal sa poriadne prepadol. Neužíva si dobré obdobie, ale dúfam, že sa vráti na vrchol, pretože táto liga patrí medzi špičkové."

Odporúčame

Najnovšie z ligy: Liga majstrov

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia