spravy.sk spravy.sk

Vaščákov debut v Česku pol roka po príchode do Teplíc

Slovenský krídelník Blažej Vaščák po svojom pondelňajšom debute za Teplice päť mesiacov po operácii kolena: "Bolo príjemné vrátiť sa. Hádam už teraz začnem naskakovať viac."

Slovenský krídelník Blažej Vaščák si v pondelok odkrútil premiéru v najvyššej českej dlhodobej súťaži v drese FK Teplice, ktoré doma remizovali so Spartou Praha 0:0.

{+r12885}Štvrťhodinový debut 25-ročného ofenzívneho stredopoliara či útočníka v Gambrinus lige sa udial až pol roka po jeho príchode na hosťovanie z talianskeho druholigového US Lecce. V októbri totiž podstúpil operáciu ľavého kolena. "Vyšetrenia vtedy ukázali, že mám poškodenú chrupavku. Nasledoval zákrok, po ktorom som sa podľa mňa dostal pomerne rýchlo dokopy. Bolo príjemné vrátiť sa. Hádam už teraz začnem naskakovať viac a čoskoro budem mať aj potrebnú zápasovú prax. Dostal som sa do toho zľahka cez B-tím, za ktorý som odohral dve stretnutia. Nedá sa to síce porovnať s ligou, ale ako rozcvička to stačilo," cituje iDnes.cz bývalého hráča Košíc, Ličartoviec, Trenčína, Artmedie Petržalka, Trevisa a Ceseny Vaščáka.

Teplice sa medzičasom dohodli s Lecce na predĺžení pôsobenia krompašského rodáka u nich do leta i primeranom posune možnosti uplatniť si opciu.

Odporúčame

Najnovšie z ligy: Česko - Fortuna liga

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia