spravy.sk spravy.sk

Buchta na skúške v Tepliciach, v Prešove dvaja Bosniaci

Miloš Buchta opäť na skúške, tentoraz v Tepliciach.

Český klub FK Teplice skúša brankára Miloša Buchtu z corgoňligového Prešova. Buchta nastúpil už v sobotňajšom prípravnom zápase proti Slavii (1:2).

"Jeho testy sa tým skončili, teraz prebieha vyhodnocovanie," povedal pre idnes.cz tréner Teplíc Jiří Plíšek. Buchta je odchovancom Svitav, pôsobil v Ostrave či v Olomouci a v decembri bol na testoch v Spartaku Nalčik. "V prípade Miloša Buchtu nie je nič uzavreté, rokovania ešte prebiehajú," cituje denník Korzár športového riaditeľa 1. FC Tatran Prešov Erika Bogdanovského.

Mužstvo zo Šariša testovalo v sobotu v súboji s Rimavskou Sobotou aj dvojicu futbalistov z Bosny a Hercegoviny Dejana Drakula a Mata Simoniča. "Drakul je reprezentant Bosny a Hercegoviny do 21 rokov, hráč Veležu Mostar. Je to vysoký, ale rýchly a technicky dobre vybavený futbalista s dobrou ľavačkou. Mato Simonič pochádza tiež z Bosny a Hercegoviny, no od siedmich rokov žije v Rakúsku. Momentálne je voľným hráčom. Obaja sú u nás na skúške a je otázkou krátkeho času, kedy padne rozhodnutie o prípadnom angažovaní," dodal pre Korzár E. Bogdanovský.

Odporúčame

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia