spravy.sk spravy.sk

Španielsky pohár po siedmy raz pre Valenciu

Kráľovský španielsky pohár - FC Valencia - FC Getafe 3:1 (2:0).

Víťazmi Kráľovského španielskeho pohára sa stali futbalisti FC Valencia. V stredajšom finále na neutrálnej pôde na madridskom Štadióne Vicenteho {+r26431}Calderóna, na ktorom hráva svoje ligové zápasy metropolitné Atlético, zvíťazili "netopiere" nad FC Getafe 3:1 (2:0). Celkovo siedmy triumf v Copa Del Rey, premiérový od roku 1999, a s ním spojený prienik do Pohára UEFA 2008/2009 aspoň čiastočne zmiernil tlak na trénera Ronalda Koemana. Valencia totiž figuruje v tabuľke najvyššej dlhodobej domácej súťaže Primera División na nelichotivom 16. mieste 5 bodov nad čiarou zostupu a pod vedením holandského kouča vyťažila len 18 bodov z 21 zápasov.

Premožitelia FC Barcelona zo semifinále viedli pred 55 000 divákmi už v 11. min 2:0 zásluhou Juana Manuela Matu a Alexisa Ruana. Getafe, ktoré v predchádzajúcom finále podľahlo FC Sevilla 0:1 a teraz bolo čerstvo frustrované veľmi smoliarskym vyradením z Pohára UEFA Bayernom Mníchov, znížilo v závere prvého polčasu z pokutového kopu zásluhou Estebana Granera, ale vyrovnať už nedokázalo. Naopak - v 84. min stanovil definitívu Fernando Morientes. Getafe, v lige jedenáste, trénuje Dán Michael Laudrup, niekdajší spoluhráč Koemana v Barcelone. Práve "Barca" je rekordérom Kráľovského španielskeho pohára s 24 primátmi.

Kráľovský španielsky pohár - finále (hralo sa na jeden zápas):
FC Valencia - FC Getafe 3:1 (2:0)
Góly:
4. Mata, 10. Alexis, 84. Morientes - 45. Granero (z 11 m), ČK: 90. Celestini (Getafe), rozhodoval: Alberto Undiano Mallenco, 55 000 divákov - vypredané (hralo sa v Madride na Štadióne Vicenteho Calderóna)

Odporúčame

Najnovšie z ligy: Španielsko - LaLiga

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia