spravy.sk spravy.sk

Csontó s Laudrupom na tému Vittek

„Hovorili sme s trénerom Getafe Michaelom Laudrupom na tému Vittek,“ priznal pre denník Šport Vittekov manažér Karol Csontó.

O angažovanie slovenského útočníka Róberta Vitteka prejavil záujem španielsky prvoligový klub Getafe CF. O možnom transfere prebehli už aj prvé rozhovory medzi agentom hráča a kormidelníkom španielskeho účastníka štvrťfinále Pohára UEFA.

{+r29313,150x188}„Hovorili sme s trénerom Getafe Michaelom Laudrupom na tému Vittek,“ priznal pre denník Šport Vittekov manažér Karol Csontó. „Ale v takej rovine, že španielsky klub dal ponuku, Norimberg reagoval čiastkou 7,5 milióna eur a teraz sa budú hľadať približovacie kroky, to rozhodne nie je.“

Nie je žiadnym tajomstvom, že snom slovenského reprezentačného útočníka je pôsobenie v Primere Division. „Je viacero zásadných faktorov, ktoré už v tejto chvíli vplývajú na dianie okolo Vitteka."

"Ten prvý a najzásadnejší – Norimberg ešte bojuje o udržanie v najvyššej súťaži, koncentruje sily, mobilizuje hráčov. Hoci zvonku, cez médiá, prichádzajú všakovaké chýry aj o tom, že Robo nemá miesto v kádri pre ďalšiu sezónu a čo ja viem čo ešte, nerozptyľuje to jeho, trénera ani nás, ktorí ho zastupujeme vo veciach transferu,“ povedal Csontó.

Prestup by možno nabral reálnejšie kontúry, ak by Norimberg zostúpil do druhej najvyššej súťaže. „Neviem povedať viac ani menej ako: všetko je možné. Po sezóne... V tejto chvíli nie je Vittekovým záujmom Getafe, ale Norimberg,“ uzavrel debatu Csontó.

Odporúčame

Najnovšie z ligy: Španielsko - LaLiga

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia