spravy.sk spravy.sk

Cirillo: "Talianski fanúšikovia by si mali zobrať príklad od španielskych"

Bruno Cirillo (obranca Levante): "Moje skúsenosti zo Španielska sú pozitívne. Futbal sa tu vníma ako hra, ktorá bez ohľadu na výsledok končí na štadióne."

Podľa talianskeho obrancu španielskeho prvoligového Levante Bruna Cirillu by si fanúšikovia z jeho domovskej krajiny mali zobrať príklad práve od priaznivcov z Pyrenejského polostrova. Aj keď sa Levante potáca iba na spodných priečkach v tabuľke Primera Division, Cirillo si pôsobenie v Španielsku aj vďaka fanúšikom užíva.

"Moje skúsenosti zo Španielska sú pozitívne. Futbal sa tu vníma ako hra, ktorá bez ohľadu na výsledok končí na štadióne. Neexistuje tu násilie, najhoršia vec čo tu môžete vidieť je mávanie bielymi vreckovkami na znak protestu," vysvetlil bývalý futbalista AEK Atény. "Verím, že aj talianski fanúšikovia budú mať čoskoro rovnakú mentalitu. Momentálne taliansky futbal stráca a to je škoda, lebo Seria A je jednou z najtechnickejších a najsúťaživejších líg na svete."

Opora defenzívnych radov Levante odhalila, že v budúcnosti by sa do Serie A rada vrátila. "Je to môj malý sen. Mimo talianskej súťaže pôsobím už tri roky a začínam túžiť po návrate," dodal B. Cirillo.

Odporúčame

Najnovšie z ligy: Španielsko - LaLiga

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia