spravy.sk spravy.sk

Maroš Klimpl prestupuje do FC Midtjylland

Slovenský reprezentačný obranca Maroš Klimpl sa stal čerstvou posilou dánskeho klubu FC Midtjylland.

Dánsky prvoligový klub FC Midtjylland získal do svojich radov slovenského reprezentačného obrancu Maroša Klimpla, ktorý v utorok podpísal s klubom kontrakt a opustil Baník Ostrava.

Jeho agent Ján Levý potvrdil pre dánske média, že s klubom už dospeli k dohode. Bývalý futbalista Ružomberka, ktorý prestúpil neskôr do Žižkova, odkiaľ smerovali jeho kroky do Ostravy by mal posilniť defenzívu tímu, keďže dánsky klub opúšťa Bak Nielsen, ktorý si to namieril do Heerenveenu.

Klimpl podpísal zmluvu do 31. decembra 2010. 26-ročný futbalista už absolvoval aj svoju prvú tlačovku a prezentáciu pred novinármi.

"Som nadšený, že sa nám podarilo Maroša získať. Totiž, presadiť sa teraz na prestupovom trhu je naozaj veľmi náročné. Je to pre nás satisfakcia, že sa nám ho podarilo získať. Sledovali sme ho šesť mesiacov nielen v klube, ale aj v reprezentácií kde podal proti Írsku dobrý výkon a obstál aj proti Nemcom," povedal výkonný šéf klubu Jens Orgaard.

"Dánsky futbal pre mňa nebol veľmi známy. Rozprával som sa ale s Martin (Raškom, bývalým spoluhráčom v Ostrave, ktorý do tohto klubu prišiel už skôr pozn. red.), ktorý ma s klubom dobre zoznámil. Je to výborný tím pre moje ďalšie napredovanie," povedal pre oficiálnu stránku klubu Maroš Klimpl, ktorého obľúbený tím je FC Liverpool, hráč Sami Hyppiä. Najradšej počúva Linkin Park a Metallicu.

Odporúčame

Najnovšie z ligy: Česko - Fortuna liga

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia