spravy.sk spravy.sk

Rijkaard kritizoval hru Getafe

Frank Rijkaard vyslovil nespokojnosť s tým, že jeho hráči boli rozhodcami málo chránení

Holandský tréner v službách Barcelony analyzoval po sobotňajšom zápase výkon svojich zverencov a skonštatoval, že zápas bol súbojom 2 mužstiev s naprosto odlišným herným štýlom. Rijkaard poukázal na fakt, že už pred zápasom sa tréner Getafe vyjadril, že jeho mužstvo bude hrať veľmi agresívne. "Bolo vidieť, že mentalita a nasadenie Getafe boli podporované ich trénerom," povedal Rijkaard pre oficiálnu stránku FC Barcelona a na margo trénera Schustera dodal: "Hovoril aj o kopaní do hráčov ešte skôr, než sa zápas vôbec začal. Jeho prístup určite ovplyvnil to, čo sa potom odohrávalo na trávniku."

{+r21158,150x188}Očividne nespokojný bol Rijkaard aj s červenou kartou, ktorú z rúk rozhodcu uvidel v 40. minúte zápasu Ronaldinho. "Po tom, čo sa hráči Getafe previnili niekolkými veľmi tvrdými zákrokmi, bolo mi ľúto, že červenú kartu uvidel Ronaldinho za jediné zlyhanie," pokračoval holanďan v kritike. "Keď je nejaký hráč v jednom zápase toľko okopávaný, nevyhnutne musí nastať okamih, kedy ho to už vytočí. My sa snažíme pri našej hre tvoriť a zameriavame sa na útočenie a keď náš hráč urobí jednu chybu, je za to odmenený červenou kartou."

"Opakovane boli viacerí naši hráči súperom okopávaní, ale narozdiel od Getafe, pri každej príležitosti nepadli na zem a ak aj áno, tak čo najrýchlejšie vstali a pokračovali v hre. Lebo o tom to presne je - o hraní futbalu," zakončil Rijkaard svoje vyjadrenia na tvrdosť hry.

Pre FC Barcelona bolo ťažké, dohrávať zápas iba s desiatimi hráčmi, ale napokon ho predsa len dotiahli do víťazného konca. "Všetci hráči sa snažili a podali koncentrovaný výkon. Getafe si šance vytvorilo až v samom závere zápasu, keď sa na mojich zverencoch prejavila únava z hry v oslabení," vyzdvihol domáci tréner výkon svojich zverencov.

Odporúčame

Najnovšie z ligy: Španielsko - LaLiga

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia