spravy.sk spravy.sk

V Košiciach zrejme vznikne MFK, bude nástupcom Ličartoviec

V Košiciach je na spadnutie vznik nového futbalového klubu s názvom MFK Košice, ktorý by bol nástupcom druholigového FC Steel Trans Ličartovce

V Košiciach je na spadnutie vznik nového futbalového klubu s názvom MFK Košice, ktorý by bol nástupcom druholigového FC Steel Trans Ličartovce.

"Na základe dohôd medzi Steel Transom Ličartovce a magistrátom mesta sú pripravené stanovy akciovej spoločnosti jasne vymedzujúce povinnosti akcionárov, čiže jestvujúceho klubu FC Steel Trans, respektíve mesta Košice," uviedol košický primátor Zdenko Trebuľa pre denník Korzár.

"Tento materiál by sa mal stať predmetom rokovania mestského zastupiteľstva. Verím, že poslanci pochopia potrebu mesta mať futbalový klub, ktorý by za momentálneho stavu hral druhú najvyššiu súťaž. A ja osobne verím, že do roka sa klubu podarí dostať sa do I. ligy. Problém je však v tom, kde následne hrať, lebo štadióny v meste sú zničené."

Uvažuje sa, že nový klub by hrával na novom štadióne, ktorý by mal stáť na mestskom pozemku vedľa Cassosportu, alebo na mieste štadióna bývalých Spojov na Bardejovskej ulici. Podľa Zdenka Trebuľu sa ako výhodnejšia alternatíva javí výstavba celkom nového areálu na "zelenej lúke". Uvažovalo sa aj o štadióne Lokomotívy. Magistrát sa listom obrátil aj na jeho vlastníka, TJ Lokomotíva Košice, a. s., avšak ponuku na odkúpenie priestorov alebo vytvorenie spoločnej akciovej či obchodnej spoločnosti, majitelia odmietli.

Názov MFK Košice však zatiaľ nie je definitívny. "Padlo veľa rôznych návrhov, no je na majiteľovi klubu pánovi Podolákovi, aby sa rozhodol. Farby by však mali byť v každom prípade žlto-modré," citoval Korzár Zdenka Trebuľu.

O návrhu na vytvorenie Mestského futbalového klubu Košice, a. s., by mali rokovať predsedovia poslaneckých klubov košického MZ už v stredu, v piatok 17. júna je tento bod jediným bodom programu mimoriadneho zasadnutia mestského zastupiteľstva.

Odporúčame

Najnovšie z ligy: 2. Liga

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia