spravy.sk spravy.sk

Pastva v Trenčíne zostáva, Suchánek odchádza

Hoci možnosť zimných prestupových "rošád" či hosťovaní sa na Slovensku skončí až v nedeľu 6. februára, vedenie slovenského futbalového klubu AS Trenčín už v predstihu uzavrelo svoj káder na odvetnú časť Corgoň ligy 2004/2005.

Hoci možnosť zimných prestupových "rošád" či hosťovaní sa na Slovensku skončí až v nedeľu 6. februára, vedenie slovenského futbalového klubu AS Trenčín už v predstihu uzavrelo svoj káder na odvetnú časť Corgoň ligy 2004/2005. Hlavný tréner Anton Jánoš bude môcť na jar počítať so službami 24-ročného stredopoliara a odchovanca Prievidze Milana Pastvu, ktorý bol aj v Rimavskej Sobote a naposledy pôsobil v Litve.

Naopak skúsený 30-ročný útočník Artmedie Ladislav Suchánek, ktorý mal v Trenčíne hosťovať do konca aktuálnej sezóny, napokon pod Hradom Matúša Čáka nezakotví.

 "Pastva zanechal v prípravných dueloch veľmi dobrý dojem, s Milanom sme sa dohodli na podmienkach 2,5-ročnej zmluvy bez opcie. Je to šikovný záložník, ktorý môže byť prínosom pre naše mužstvo," povedal pre agentúru SITA generálny manažér AS Róbert Rybníček a ďalej poznamenal: "Pokiaľ ide o Suchánka, v utorok sme s hráčom po korektných rozhovoroch ukončili vzájomnú spoluprácu. V našom tíme zostali Lietava i Šuhaj, o ktorých bol najväčší záujem. Suchánek by nemal ani istotu, žeby pravidelne nastupoval v základnej zostave, aj z hľadiska perspektívy sme sa napokon rozhodli neangažovať ho do našich radov."

Podľa slov R. Rybníčka sa chce Trenčín postupom času vo väčšej miere sústrediť na vlastných talentovaných dorastencov, ktorí by mali dostávať príležitosť v A-mužstve. V doterajších prípravných zápasoch už v drese AS nastúpili brankár Marek Igaz ako aj útočník Anton Končitík.

Káder AS Trenčín pre jarnú časť sezóny 2004/2005:
Brankári: Miloš Buchta, Miloš Volešák
Obrancovia: Vladislav Palša, Slavomír Lukáč, Csaba Horváth, Milan Mičenec, Jozef Poštrk, Ondrej Číž
Stredopoliari: Michal Kubala, Milan Pastva, Marek Seman, Stanislav Velický, Roman Chomistek, Jaroslav Kamenský, Anton Končitík
Útočníci: Pavol Šuhaj, Ivan Lietava, Lukáš Hricov, Gejza Baranyai

Odporúčame

Najnovšie z ligy: Fortuna liga

Pozri viac

Najnovšie z kategórie: Mládež

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia