spravy.sk spravy.sk

Šesták na roztrhanie, o jeho služby má interes aj Hertha BSC

V. Varga: "V súčasnosti vyhodnocujeme ponuky, vo štvrtok by sme mali ísť rokovať do Nemecka"

O služby štvornásobného slovenského futbalového reprezentanta a kmeňového hráča majstrovského tímu MŠK Žilina Stanislava Šestáka je v súčasnosti mimoriadny záujem v zahraničí.

Dvadsaťjedenročný útočník, s 12 gólmi najlepší strelec jesennej časti Corgoň ligy 2004/2005, ktorý prišiel do mužstva spod Dubňa začiatkom tohto roka a so žilinským klubom má platný kontrakt až do leta 2006 s následnou opciou, si môže skutočne vyberať. Interes o Šestáka totiž údajne prejavili tri ruské prvoligové kluby, ďalej niektoré nemecké i holandské tímy, portugalská Boavista Porto, turecký klub Genclerbirligi Ankara či český majster Baník Ostrava.

"Radi by sme Stana umiestnili niekam do západnej Európy, je o neho záujem na celom kontinente. V súčasnosti spolu s hráčom vyhodnocujeme predložené ponuky, na budúci týždeň by sme mali byť v tomto smere múdrejší. Dôležité slovo však má samozrejme aj jeho aktuálny zamestnávateľ MŠK Žilina, kde je zmluvne viazaný. Po návrate manažéra MŠK Karola Belaníka koncom tohto týždňa z dovolenky v Dubaji doriešime aj ďalšie záležitosti," povedal pre agentúru SITA licenčný agent SFZ a Šestákov manažér Vladimír Varga, ktorý sa vyjadril k niektorým záujemcom o hráča aj konkrétnejšie: "Novinkou je, že vo štvrtok by sme mali rokovať v Nemecku s vedením bundesligového klubu Hertha BSC Berlín. Pokiaľ ide o Genclerbirligi, týmto smerom sa asi Stanova kariéra s najväčšou pravdepodobnosťou uberať nebude. Baník Ostrava má kvalitný tím, výborného trénera Jozefa Jarabinského, ani tam však podľa môjho názoru napokon nezakotví. Ruské, nemecké i holandské ponuky ešte rozoberáme do detailov. Boavista Porto chce Stana na hosťovanie a ak sa osvedčí, následne by ho Portugalci angažovali do svojich radov. Vedenie Žiliny však takmer naisto bude súhlasiť v prípade odchodu Šestáka iba s ´tvrdým prestupom´, s hosťovaním nepočíta."

Na otázku, či si myslí, že talentovaný útočník pomôže aj v jarnej časti najvyššej súťaže žilinskému mužstvu v snahe klubu získať už štvrtý slovenský titul v rade za sebou, Vladimír Varga s úsmevom krátko dodal: "Nikdy nehovor nikdy, zvlášť vo futbale, ale myslím si, že nie."

Odporúčame

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia