spravy.sk spravy.sk

Ľ. Moravčík mieri na post prezidenta MFK Ružomberok!

Legenda slovenského futbalu Ľubomír Moravčík vybehla v stretnutí 29. kola druhej futbalovej ligy FC Nitra - Vranov nad Topľou (5:1) na svoj "rodný“ trávnik v nitrianskom drese

Legenda slovenského futbalu Ľubomír Moravčík vybehla v stretnutí 29. kola druhej futbalovej ligy FC Nitra - Vranov nad Topľou (5:1) na svoj "rodný“ trávnik v nitrianskom drese, predviedla niekoľko pekných momentov, no deviatich minútach sa pobrala dolu z ihriska a vypočula si posledný a tak trochu smutný potlesk ohlasujúci koniec skvelej futbalovej kariéry.

"Na tento zápas som sa veľmi tešil, po prvých dotykoch s loptou bolo vidieť, že mám chuť do futbalu. Chcel som ukázať, že som ešte nezabudol hrať, no môj čas sa naplnil a dnes som zavesil definitívne kopačky na klinec. Teraz pôjdem robiť v slovenskom futbale už niečo iné,“ vyznal sa na pozápasovej tlačovke Moravčík.


Prirodzene, novinárov zaujímalo, kam sa budú poberať Ľubošove ďalšie kroky a vyzvedali, čo je pravdy na tom, že zakotví na prezidentskej stoličke MFK Ružomberok: "Ruky sme si už s pánom Fiľom podali, no zatiaľ ešte musíme dotiahnuť detaily a dať to vo štvrtok na papier," odpovedal Moravčík.


Na otázku, či nebolo možné ďalšie funkcionárske pôsobenie v jeho materskom klube FC Nitra, odvetil: "Dostal som konkrétnu ponuku a akceptoval som ju. Tréner Galád mi síce ponúkol post asistenta v Nitre, no z funkcie prezidenta prvoligového klubu sa môžem bližšie zoznámiť s prostredím súčasného slovenského futbalu. To však neznamená, že nebudem Nitre pomáhať. Momentálne však idem tam, kde sú podmienky lepšie. Futbal ma živil a chcem aby ma živil ďalej," zdôvodňoval Ľ. Moravčík.

Odporúčame

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia