spravy.sk spravy.sk

Szilárd Németh dostal za údajné filmovanie prvú žltú kartu v Anglicku

Szilárd Németh bude osemfinále MS do 20 rokov SR - Brazília sledovať v televízii s Brazílčanom Juninhom

{+r3897}Slovenský futbalový útočník Szilárd Németh z anglického FC Middlesbrough sa dostal v sobotňajšom zápase s Portsmouthom (0:0) na ihrisko v 68. minúte. V závere duelu videl rodák z Komárna žltú kartu. Bola to pre Németha vôbec prvá žltá karta, ktorú dostal počas vyše dvojročného pôsobenia v Anglicku.

"Asi minútu pred koncom som prenikal do šestnástky. Súperov obranca sa šmykol a trafil moju nohu. Ja som stratil stabilitu a spadol som. Rozhodca mi ukázal žltú kartu za filmovanie," uviedol pre internetovú stránku szili.sk Szilárd Németh. Dvadsaťšesťročný slovenský útočník popiera, že by filmoval.

"Ja nezvyknem filmovať. Ešte som to síce nevidel zo záznamu, no kontakt tam určite bol. Ľudia, ktorí ten zákrok videli, mi povedali, že to penalta mala byť. Dokonca aj Stano Varga, ktorý to videl, mi napísal SMS správu, že to bola jedenástka. Rozhodca však odpískal opačne. Možno aj preto, že to bola už 90. minúta," skonštatoval ďalej Sz. Németh. Dvadsaťšesťročný Slovák pozorne sleduje aj situáciu doma. V piatok vo Frankfurte vyžrebovali kvalifikáciu o postup na MS 2006. Slovensko v nej bude hrať v 3. skupine s Portugalskom, Ruskom, Lotyšskom, Litvou, Luxemburskom a Lichtenštajnskom.

{+l3835}"Myslím si, že naša skupina je prijateľná. Sú tam však nebezpečné tímy, ktoré nesmieme podceniť. Luxembursko aj Lichtenštajnsko musíme zdolať, naša kvalita je jednoducho väčšia. Estónsko veľmi nepoznám, ale určite budeme mať o nich čoskoro dostatok informácií. Lotyšsko malo veľmi vydarenú jeseň, keď si v baráži cez Turkov zaistilo postup na EURO 2004. O Portugalsku snáď ani netreba hovoriť. Tí majú stále silné mužstvo. Rusi sú kvalitní, no myslím si, že sa s nimi dá hrať. Čítal som ich vyjadrenia a nemyslím si, že to budú mať také ľahké ako si to oni predstavujú. Keď sa sústredíme na každý zápas a budeme podávať dobré výkony, tak môžeme prekvapiť," zdôraznil Szilárd Németh, podľa ktorého je recept na postup do Nemecka jednoduchý: "Treba vyhrať všetky štyri zápasy proti Lichtenštajnsku a Luxembursku, povyhrávať ostatné domáce zápasy a priviezť body aj z ihrísk súperov."

Útočník FC Middlesbrough v týchto dňoch pozorne sleduje aj výkony mladých Slovákov na MS do 20 rokov v SAE. Zverenci Petra Poláka postúpili zo základnej skupiny do osemfinále, kde sa v utorok stretnú s Brazíliou. "Mal som možnosť vidieť obidva zápasy, ktoré sme vyhrali. Veľmi sa mi páči ich hra. Videl som len málo takých slovenských mužstiev, ktoré by dokázali hrať tak pokojne a tak trpezlivo si pripravovať akcie. Trénerovi Polákovi sa podarilo dať dokopy dobré mužstvo. V ďalšom zápase nás čaká Brazília. Pri tejto príležitosti som ku mne pozval môjho spoluhráča Juninha. Zápas budeme spolu pozerať, takže tu u nás to bude derby. Brazíliu som videl hrať proti Čechom, aj proti Austrálii. Myslím si, že ich meno je momentálne väčšie ako ich sila. Tento futbalový ročník nemajú až taký silný, no napriek tomu sú veľmi nebezpeční. Ak však budú hrať tak ako doteraz, potom sa ich neobávam," dodal pre svoju internetovú stránku Szilárd Németh.

Odporúčame

Najnovšie z ligy: Taliansko - Serie A

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia