spravy.sk spravy.sk

Beckham dostal Rad britského impéria

Britská kráľovná Alžbeta II ocenila vo štvrtok kapitána anglickej futbalovej reprezentácie Davida Beckhama jedným z najvyšších vyznamenaní - Radom britského impéria. "Je skvelé dostať ocenenie za to, že hráte futbal, že robíte niečo, čo milujete," povedal Beckham

Britská kráľovná Alžbeta II ocenila vo štvrtok kapitána anglickej futbalovej reprezentácie Davida Beckhama jedným z najvyšších vyznamenaní - Radom britského impéria. "Je skvelé dostať ocenenie za to, že hráte futbal, že robíte niečo, čo milujete," povedal Beckham po tom, čo v Buckinghamskom paláci prevzal prestížny zlatý kríž na červenej stuhe.

Rad britského impéria je jedným z mnohých ocenení, ktoré kráľovná tradične udeľuje osobnostiam verejného života. Beckham si ho podľa vyjadrenia paláca vyslúžil za zviditeľňovanie Veľkej Británie vo svete prostredníctvom svojich športových výkonov i mimofutbalových aktivít.

"Je skvelým vyslancom našej krajiny vo svete na futbalovom ihrisku, ale aj mimo neho," povedal hovorca britského premiéra Tonyho Blaira. Stredopoliar Realu Madrid, ktorý je popri svojom futbalovom umení známy aj špecifickým štýlom obliekania, prišiel do kráľovského sídla v čiernom smokingu so šedou kravatou a čiernym klobúkom v ruke, dlhé vlasy mal hladko stiahnuté do uzla. Sprevádzala ho manželka Victoria a starí rodičia.

Odporúčame

Najnovšie z ligy: Španielsko - LaLiga

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia