spravy.sk spravy.sk

Kozáčik opäť s nulou a šancou chytať proti Vigu

Talentovaný slovenský futbalový brankár Matúš Kozáčik vo štvrtok odchytal svoj druhý ligový zápas za A-mužstvo Slavie Praha proti Jabloncu a podobne ako v 3. kole proti Zlínu neinkasoval.

Talentovaný slovenský futbalový brankár Matúš Kozáčik vo štvrtok odchytal svoj druhý ligový zápas za A-mužstvo Slavie Praha proti Jabloncu a podobne ako v 3. kole proti Zlínu neinkasoval.

Loptu za svoj chrbát však nepustil ani ďalší Slovák v bránke hostí Tomáš Lovásik, a tak v tíme českého vicemajstra nevládne najlepšia nálada. "Nedarí sa nám, herne to nie je ono. Mali sme tlak i nejaké šance, súper väčšinou iba bránil. Už dlhší čas sa trápime v koncovke. So svojím výkonom som spokojný. Nemal som veľa práce, zopár nebezpečných situácií som vyriešil. Takéto zápasy sú však pre brankára najťažšie. Treba sa stále sústrediť a nestratiť ani na chvíľu koncentráciu," povedal pre agentúru SITA 19-ročný odchovanec košického futbalu, ktorý prišiel do Prahy pred 1,5 rokom.

Kozáčik bojuje o post jednotky "zošívaných" so skúseným Radkom Černým, ktorého však za výkony počas uplynulých týždňov kritizovali médiá i fanúšikovia. "Radek je kvalitný brankár, vychádzame spolu veľmi dobre. Tréner dal teraz šancu mne, vynasnažím sa zostať medzi žrďami čo najdlhšie," konštatoval slovenský reprezentant do 20 rokov, ktorý svoju súčasnú dobrú formu potvrdil aj v pondelkovom dueli SR "20" s výberom Ománu.

Najbližším zápasom Slavie bude stredajšia odveta 3. predkola Ligy majstrov proti Celte Vigo. Zo Španielska si zverenci trénera Beránka priviezli prehru 0:3, na Strahove sa pokúsia o zázrak. "Nomináciu sa dozvieme asi až v utorok. Samozrejme, veľmi rád by som chytal. Hrať Ligu majstrov, navyše proti takému silnému súperovi, je obrovská motivácia. Verím, že dostanem príležitosť a nesklamem," dodal M. Kozáčik.

Odporúčame

Najnovšie z ligy: Česko - Fortuna liga

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia