spravy.sk spravy.sk

I. liga: Petržalka - Púchov 1:0

I. liga - 24. kolo: Artmedia Petržalka - Matador Púchov 1:0 (0:0)

 I. liga - 24. kolo:

Artmedia Petržalka - Matador Púchov 1:0 (0:0)
Gól: 77. Kinder, ŽK: 18. Borbély, 45. Šoltis - 30. Belák, 41. I. Kováč, 64. Ľ. Perniš, 70. Zavaterník, rozhodovali: {+r2702}Cichý - Bartoš, Jančovič, 2686 divákov

Zostavy:
Petržalka: Čobej - Ševínský, Soboňa, Debnár, Hellebrand (89. Desiatnik) - Kinder, Borbély, Krejčík - Zvara (23. Suchánek), Šoltis - Vácha (81. Medveď)
Púchov: Bernady - Hricko, Zavaterník, Pavol Vavrík, Čvirik - Belák (66. Škripec), I. Kováč, Jambor, Gegič (79. Peter Vavrík) - Breška, Ľ. Perniš

Za Starým bratislavským mostom začali v súboji susedov z hornej polovice tabuľky podľa očakávania náporom domáci futbalisti. Ich úvodnú ofenzívu sa snažili pretaviť vo vedúci gól v 3. min Vácha a o chvíľu neskôr z uhla Kinder, obidva pokusy však skončili nad Bernadyho bránkou. Obranu hostí najviac zamestnával práve český legionár Vácha, ktorý si po zimnom príchode do Artmedie na jar obul strelecké kopačky. Postupom času však Púchovčania vyrovnali hru, vyložené šance si ale nevypracovali. V 36. min sa predsa len mohlo meniť skóre. Po chybe stopéra Pavla Vavríka, ktorý podbehol loptu, si za obranu Matadoru pekne nabehol Vácha, ale jeho stelu z hranice šestnástky Bernady zlikvidoval. V nadstavenom čase I. polčasu to ešte skúšal Kinder, ale do kabín odchádzali obe mužstvá za bezgólového stavu. Po zmene strán si v typicky aprílovom počasí (začalo najskôr snežiť a potom zas vyšlo slniečko) vytvorili domáci v snahe zvíťaziť drvivý tlak, dlho však bez úspechu. Hru Petržalky rozhýbal svojou rýchlosťou striedajúci Suchánek, jeho dva pokusy išli vedľa a raz dobre zasiahol Bernady. V 63. min neplatil Váchov gól pre ofsajd. Púchov sa stiahol do defenzívy a to sa mu nevyplatilo. {+l2703}Domáci sa napokon dočkali zaslúženého víťazstva. V 77. min sa po viacerých zblokovaných pokusoch dostala odrazená lopta ku Kinderovi a kapitán Artmedie technickou strelou k pravej žrdi prekonal gólmana hostí - 1:0. V závere mohol ešte prikrášliť výsledok v 87. min aktívny Suchánek, no mieril vedľa.

Vladimír Weiss (tréner Atmedie Petržalka): "Som veľmi spokojný s výkonom mojich zverencov. Na ťažkom teréne preukázali morálku, silu a odhodlanie popasovať sa o víťazstvo. Chlapci predviedli výbornú hru v defenzíve, kde neurobili chybu. Vypracovali sme si veľké množstvo príležitostí, ujala sa z nich však iba jediná. Sám Suchánek mohol streliť aspoň tri góly."

František Komňacký (tréner Matadoru Púchov): "V obrane sme robili detské chyby, v útoku sme zas boli bezzubí. Preto si myslím, že dnes vyhralo lepšie a cieľavedomejšie mužstvo. Musíme sa zamyslieť nad našími výkonmi na súperových ihriskách."

Odporúčame

Najnovšie z ligy: Fortuna liga

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia