spravy.sk spravy.sk

Rivaldov úder päsťou zachytil videozáznam, hrozí mu tvrdý trest

Brazílska futbalová hviezda Rivaldo (29) si pravdepodobne dlhšie nezahrá. Na základe dôkazov z videozáznamu mu hrozí dištanc až do výšky 12 zápasov. Dôvodom je konflikt v dueli Barcelony s Bilbaom (1:2) s protihráčom Jesusom Mariom

Brazílska futbalová hviezda Rivaldo (29) si pravdepodobne dlhšie nezahrá. Na základe dôkazov z videozáznamu mu hrozí dištanc až do výšky 12 zápasov. Dôvodom je konflikt v dueli Barcelony s Bilbaom (1:2) s protihráčom Jesusom Mariom Lacruzom. Po vzájomnej potyčke dostali obaja žlté karty, pre Lacroza bola zároveň druhá a musel z ihriska odísť. Rozhodca však prehliadol Rivaldov úder päsťou súperovi do tváre, čo potvrdil videozáznam. Disciplinárna komisia ligy môže v takomto prípade vyriecť dištanc až do 12 zápasov. Barcelona sa bráni tvrdením, že po rozhodnutí rozhodcu na ihrisku už nemá disciplinárna komisia právo na ďalšie kroky. Okrem toho televízne zábery dokázali aj to, že Lacroz udrel Rivalda predtým lakťom.

© 2001, Autorské práva SITA a.s. Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu SITA a.s. je výslovne zakázané.

Odporúčame

Najnovšie z ligy: Španielsko - LaLiga

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia