spravy.sk spravy.sk

Adamec sa o svojho nástupcu neobáva, na zraze sa hlásili všetci okrem Karhana

Záverečné stretnutie slovenských futbalistov vo štvrtej skupine kvalifikácie MS 2002 v nedeľu 7. októbra v Macedónsku bude pravdepodobne pre trénera A-tímu SR Jozefa Adamca trénerským reprezentačným epilógom. Adamec je však so stavom veci zmierený

Záverečné stretnutie slovenských futbalistov vo štvrtej skupine kvalifikácie MS 2002 v nedeľu 7. októbra v Macedónsku bude pravdepodobne pre trénera A-tímu SR Jozefa Adamca trénerským reprezentačným epilógom. Adamec je však so stavom veci zmierený a dokonca otvorene hovorí o svojom nástupcovi. "Trénovať reprezentáciu bolo pre mňa cťou. Viem si predstaviť, že by som v tejto funkcii aj pokračoval, sám sa však do nej nominovať nemôžem," začal ešte stále tréner áčka J. Adamec hodnotiaci monológ svojho pôsobenia pri reprezentačnom kormidle. Na otázku, ako by zhodnotil nevydarenú kvalifikáciu o postup na budúcoročný svetový šampionát v Japonsku a Kórejskej republike, 59-ročný skúsený slovenský lodivod odpovedal: "Fiasko si v žiadnom prípade nepripúšťam, lebo to ani nie je pravda. Všetko sa zvrtlo na nešťastnom zápase v Azerbajdžane. Čo sa týka môjho nástupcu, nemám konkrétne tipy. Chcem však zdôrazniť, že trénerské osobnosti na Slovensku máme. Často však bývajú nedocenené. U nás je praxou, že ak sa nedarí, padne hlava trénera. Pritom z deväťdesiatich percent sú za to zodpovední hráči, ktorým sa nechce trénovať. Verím, že sa po mne nájde kvalitný a dostatočne fundovaný človek a ja sám som ochotný v začiatkoch mu pomôcť." Jozef Adamec pôsobil vo štvrtok popoludní na reprezentačnom zraze pokojným a vyrovnaným dojmom. Podľa jeho slov je odhodlaný v nedeľu v Skopje rozlúčiť sa s nevydarenou kvalifikáciou víťazstvom.

Na štvrtkovom popoludňajšom zraze A-tímu futbalovej reprezentácie SR pred záverečným stretnutím kvalifikácie MS 2002 v Macedónsku (v Skopje 7. októbra o 19.00 h) sa trénerovi Jozefovi Adamcovi hlásili sedemnásti z 18 nominovaných hráčov. Chýbal iba legionár z nemeckého Wolfsburgu Miroslav Karhan, ktorý sa ospravedlnil kvôli lekárskemu vyšetreniu a k spoluhráčom sa pridá až v prechodom bydlisku reprezentácie v Senci. J. Adamec je odhodlaný svoj posledný reprezentačný zápas na poste trénera A-tímu absolvovať víťazne. "Hráčom som na zraze povedal: ideme do Macedónska vyhrať, kto nechce, môže zostať doma. Všetci súhlasili," povedal rozhodne Adamec. Reprezentačný kormidelník urobil v kádri nominovaných na poslednú chvíľu niekoľko zmien. Zraneného Igora Dema nahradil Zsolt Hornyák z Dinama Moskva a namiesto dvojice pražskej Sparty Vladimír Labant - Rastislav Michalík sa vo štvrtok popoludní v bratislavskom Dome športu objavili nováčikovia Marek Fabuľa (MŠK SCP Ružomberok) a Anton Šoltis (Artmedia Petržalka). "Samozrejme, že ma nominácia potešila, v A-tíme som ešte nereprezentoval. Najradšej by som bol, keby som sa v nedeľu objavil aj na trávniku v Skopje," reagoval na svoju prítomnosť na zraze M. Fabuľa. Obranca Dinama Moskva Zs. Hornyák skonštatoval, že tvrdosť Macedóncov mu v nedeľu problémy robiť nebude. "V ruskej lige sa hrá rýchlo a veľmi tvrdo. Ja som však s tvrdým napádaním súpera nemal problémy ani predtým v slovenských kluboch."
Reprezentanti mali vo štvrtok podvečer na programe ľahký tréning na Tehelnom poli, po ktorom sa presunuli do tradičného prípravného domova v chate Družba v Senci. V piatok predpoludním budú mať na programe ešte tréning v Senci a v sobotu ráno už odlietajú do Macedónska. "Zostava nie je ideálna, ale problémy s jej zložením sa vyskytnú vždy. Tí hráči, ktorých som povolal, musia dokázať, že do reprezentácie patria. Pripúšťam, že trojica Reiter, Fabuľa a Šoltis možno nie je adekvátnou náhradou za predtým nominovaných Labanta, Michalíka a Vitteka. Aj oni však musia urobiť všetko pre to, aby sme kvalifikáciu skončili víťazne," doplnil J. Adamec.

Nominácia futbalového reprezentačného mužstva SR "A" na kvalifikačný zápas MS 2002 s Macedónskom (hrá sa v nedeľu 7.10. 2001 o 19.00 h v Skopje):

Brankári: Juraj Buček (Škoda Xanti), Miroslav Hýll (Inter Bratislava).
Obrancovia: Miroslav Karhan (VfL Wolfsburg), Vratislav Greško (Inter Miláno), Zsolt Hornyák (Dinamo Moskva), Stanislav Varga (AFC Sunderland), Ivan Kozák (1. FC Union Berlín), Vladimír Kinder (Artmedia Petržalka), Roman Kratochvíl (Inter Bratislava).
Stredopoliari: Marek Fabuľa (MŠK SCP Ružomberok), Attila Pinte (FTC Ferencváros), Vladimír Janočko (Austria Viedeň), Peter Németh (Eintracht Frankfurt), Peter Dzúrik (Inter Bratislava), Anton Šoltis (Artmedia Petržalka).
Útočníci: Szilárd Németh (FC Middlesbrough), Tomáš Oravec (MŠK SCP Ružomberok), Ľubomír Reiter (MŠK Žilina).

Náhradníci:
Brankár: Kamil Čontofalský
(Bohemians Praha).
Hráči v poli: Peter Babnič (Sparta Praha), Vladimír Leitner (FK Teplice), Ondrej Šmelko (ODu Trenčín), Marián Šuchančok (Inter Bratislava).

(SITA)
© 2001, Autorské práva SITA a.s. Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu SITA a.s. je výslovne zakázané.

Odporúčame

Najnovšie z ligy: Španielsko - LaLiga

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia