spravy.sk spravy.sk

Mladí Slováci chcú vrátiť facku

Tri a trištvrte hodiny trval pondelňajší letecký presun slovenských futbalových reprezentácií z Bratislavy do azerbajdžanského hlavného mesta Baku. Letecký špeciál slovenských aerolínií TU-154 M pristál na tamojšom letisku presne o 13.15 h SELČ (v

Tri a trištvrte hodiny trval pondelňajší letecký presun slovenských futbalových reprezentácií z Bratislavy do azerbajdžanského hlavného mesta Baku. Letecký špeciál slovenských aerolínií TU-154 M pristál na tamojšom letisku presne o 13.15 h SELČ (v Azerbajdžane bolo o tri hodiny viac). Z letiska sa ponáhľali najmä reprezentanti do 21 rokov, ktorých už v utorok čaká na mestskom štadióne Mehtiho Huseynzadeho v 40 km vzdialenom Sumgajte siedme kvalifikačné vystúpenie v 4. skupine ME 2002 proti domácim rovesníkom.
Zverenci trénera Stanislava Grigu odišli z letiska priamo do dejiska utorňajšieho zápasu, kde v čase kvalifikačného výkopu (15.00 h SELČ) absolvovali tréning. Keďže v predchádzajúcom súboji vo švédskom Enköpingu Slováci okrem štyroch gólov dostali aj päť žltých kariet, tréner Griga musí pred utorňajším súbojom aktuálne riešiť otázku náhrady troch "vykartovaných" hráčov základnej zostavy - obrancov M. Petráša a Haneka a stredopoliara Borbélyho. Namiesto Michala Haneka prevezme kapitánsku pásku jeden z jeho dvoch zástupcov Pavol Sedlák. Definitívu ohľadom utorňajšej zostavy by mal dať S. Grigovi až večerný tréning.
Mladí Slováci sa s rovesníkmi z Azerbajdžanu stretávajú v niektorej z európskych kvalifikácii po šiesty raz. Doteraz boli vo všetkých súbojoch úspešní, s výnimkou druhého v poradí, keď v zápase o postup na ME 1996 podľahli v Azerbajdžane 0:1. V aktuálnej kvalifikácii ME 2002 zvíťazili Grigovi zverenci pred poldruha mesiacom v Trenčíne proti odovzdanému súperovi hladko 5:0, čo ich katapultovalo na čelo 4. skupiny. Medzitým sa však situácia zmenila, Slováci podľahli vo Švédsku 0:4 a aktuálne im patrí druhá priečka o skóre pred Tureckom. "Nerobme z prehry tragédiu. Facku, ktorú sme dostali, treba športovo vrátiť. Netreba zatracovať toto mužstvo a veriť, že v Sumgajte nadviaže na predchádzajúcu dobrú fazónu z tejto kvalifikácie," zneli burcujúce slová jedného z trénerov SR "21" Vladimíra Goffu. Asistent reprezentačného kormidelníka zároveň priznal, že on ako aj celé mužsto cíti únavu z nabitého programu ostatných dní, čo je do istej miery hendikep pred utorňajším duelom. "Tento hendikep je ale rovnaký pre oba tímy, a tak sa naň nemožno vyhovárať," doplnil V. Goffa.

Predpokladaná zostava SR "21": Miščík - Čišovský, Zábavník, Klimpl - P. Petráš, Kubala, Hodúr, Sedlák (K), Bednár - Oravec, Meszároš

(SITA)
© 2001, Autorské práva SITA a.s. Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu SITA a.s. je výslovne zakázané.

Odporúčame

Najnovšie z ligy: Slovnaft Cup

Pozri viac

Najnovšie z kategórie: Slovnaft cup

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia