spravy.sk spravy.sk

Birmingham žiada opakovanie barážového zápasu

Už po tretí raz v rade sa futbalistom Birminghamu nepodarilo postúpiť do najvyššej anglickej súťaže, keď vo štvrtkovom odvetnom stretnutí baráže podľahli Prestonu až po pokutových kopoch (2:4). Predstavitelia klubu sa však rozhodli podať protest

Už po tretí raz v rade sa futbalistom Birminghamu nepodarilo postúpiť do najvyššej anglickej súťaže, keď vo štvrtkovom odvetnom stretnutí baráže podľahli Prestonu až po pokutových kopoch (2:4). Predstavitelia klubu sa však rozhodli podať protest a žiadajú opakovať zápas. Dôvodom sú práve pokutové kopy, ktoré sa zahrávali pred tribúnou, ktorá patrila domácim fanúšikom. Po stretnutí nasledovala roztržka medzi trénerom Birminghamu Trevorom Francisom a rozhodcom Paulom Dansonom. "Trevor sa s rozhodcom rozprával pred zápasom a ten mu povedal, že penalty sa budú kopať na neutrálnej strane ihriska. Po poslednom hvizde v predĺžení sa náš tréner a hráči na túto stranu aj vybrali," povedal výkonný riaditeľ Birminghamu Karren Brady. Rozhodca stretnutia poznamenal, že pre bránku, za ktorou boli fanúšikovia Prestonu sa rozhodol z bezpečnostných dôvodov. Na opačnej strane totiž nebola ochranná sieť a vraj hrozilo vniknutie fanúšikov na ihrisko.

(SITA)
© 2001, Autorské práva SITA a.s. Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu SITA a.s. je výslovne zakázané.

Odporúčame

Najnovšie z ligy: Slovnaft Cup

Pozri viac

Najnovšie z kategórie: Slovnaft cup

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia