spravy.sk spravy.sk

D. Radolský od novej sezóny v SAE

Bývalý úspešný tréner slovenskej futbalovej reprezentácie do 21 rokov Dušan Radolský, ktorý so svojimi zverencami obsadil na vlaňajšom európskom šampionáte 4. miesto a viedol dvadsaťjednotku aj na olympiáde v Sydney, podpísal zmluvu s klubom Al

Bývalý úspešný tréner slovenskej futbalovej reprezentácie do 21 rokov Dušan Radolský, ktorý so svojimi zverencami obsadil na vlaňajšom európskom šampionáte 4. miesto a viedol dvadsaťjednotku aj na olympiáde v Sydney, podpísal zmluvu s klubom Al Shabab zo Spojených arabských emirátov. Podľa správ z Ázijskej futbalovej konfederácie 50-ročný Radolský v budúcej sezóne nahradí na trénerskom poste Brazílčana Amarilda Tavaresa, pretože pod vedením tohto trénera sa Al Shababu nedarilo. V súčasnosti trénuje spomenutý klub asistent bývalého kouča Slim Suroor a pod jeho taktovkou sa predstaví aj na turnaji o Prezidentský pohár.
"Podpísal som zmluvu na jeden rok, ktorá vstúpi do platnosti 1. júla 2001. Pred podpisom som absolvoval v rámci výberového konania maratón pohovorov s vedením, ktoré vôbec neboli jednoduché. Okrem mňa chceli angažovať Poliaka i Rusa. Na trénerskom poste striedam Brazílčana Amarilda, asistentom bude domáci človek. To v rámci napredovania futbalu v emirátoch. Z klubu, s ktorým som podpísal zmluvu, mám iba dobrý pocit. Je to jeden zo štyroch tímov v hlavnom meste Dubaji, ktoré sa na prvý pohľad odlišujú iba farbou štadióna. Ten náš je zelený. V emirátoch je o futbal dobre postarané. Na zápasy chodí veľa ľudí, podmienky na štadiónoch sú nadštandardné, na slovenské pomery fantastické. Dobre sa tu starajú nielen o seniorské tímy, ale aj o mládež,"
povedal pre agentúru SITA priamo z Dubaja D. Radolský.
Dušan Radolský
je v Spojených arabských emirátoch od minulého týždňa a na Slovensko sa vráti pravdepodobne na budúci týždeň v stredu 11. apríla. Pre Dušana Radolského bude trénerský angažmán v SAE druhým v zahraničí, v minulosti viedol prvoligové mužstvá v Česku (Hradec Králové, Olomouc).
"Radolský bude nováčikom v klube i v emirátoch, ale to neznamená, že s mužstvom nemôže dosiahnuť úspech," uviedol Saeed Abdul Ghafar, generálny sekretár klubu Al Shabab. "Viacerí tréneri prišli do našej krajiny bez skúseností v arabskom futbale, a napriek tomu vo svojom prvom roku pôsobenia získali so svojimi tímami Prezidentský pohár či triumfovali v klubovom šampionáte. Preto nebude prekvapením, keď také čosi dosiahne aj Dušan Radolský."
Klub Al Shabab, ktorý založili v roku 1974, má sídlo v emiráte Dubaj a doposiaľ získal jeden majstrovský titul v sezóne 1989/90. Okrem toho má na konte štyri triumfy v pohári v sezónach 1980/81, 1989/90, 1993/94, 1996/97. V priebežnej tabuľke patrí Al Shababu 8. miesto v 12-člennej lige so ziskom 29 bodov. Líder súťaže klub Al Wahda má 50 bodov. V Radolského novom mužstve pôsobia v tejto sezóne dvaja legionári - Brazílčan Nilson de Nasimento a Adamo Papa z Ghany.

(SITA)

Odporúčame

Najnovšie z ligy: Španielsko - LaLiga

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia