spravy.sk spravy.sk

Liga majstrov: V stredu iba anglicko-španielske štvrťfinále

Najprestížnejšia klubová futbalová súťaž starého kontinentu Liga majstrov má v stredu na programe ďalšie dva štvrťfinálové zápasy. V obidvoch súbojoch pôjde o zaujímavé anglicko-španielske konfrontácie. Anglické kluby po dlhých rokoch s veľkou

{+l4}Najprestížnejšia klubová futbalová súťaž starého kontinentu Liga majstrov má v stredu na programe ďalšie dva štvrťfinálové zápasy. V obidvoch súbojoch pôjde o zaujímavé anglicko-španielske konfrontácie. Anglické kluby po dlhých rokoch s veľkou šancou na celkový triumf začínajú proti španielskym súperom v domácom prostredí. Prekvapenie Ligy majstrov ročníka 2000/2001 Leeds United nastúpi proti minuloročnému španielskemu šampiónovi Deportivu La Coruňa. Kormidelník Španielov Javier Irureta nebude môcť kvôli zraneniu počítať so stredopoliarmi Maurom Silvom a Donatom. Deportivu bude chýbať aj dlhodobo zranený Cesar Sampaio, ktorý minulý týždeň podstúpil operáciu achillovej šľachy.
Kanonieri z Arsenalu, minuloroční finalisti Pohára UEFA, sa stretnú s vlaňajším finalistom LM - mužstvom FC Valencia. V domácom drese je takmer vylúčený štart holandského reprezentanta Dennisa Bergkampa, ktorý je zranený. Naopak, k dispozícii Hectorovi Cuperovi by už mal byť Argentínčan Pablo Aimar.
Obidva štvrťfinálové zápasy majú začiatok o 20.45 h.

Arsenal Londýn (Angl.) - FC Valencia (Šp.), rozhoduje Dick Jol (Hol.)
Pravdepodobné zostavy:
Arsenal: Seaman - Dixon, Keown, Adams, Ash. Cole - Ljungberg, Vieira, Parlour, Pires - Henry, Kanu
Valencia: Canizares - Angloma, Ayala, Pellegrino, Carboni - Mendieta, Baraja, Kily Gonzalez, Aimar - Carew, Juan Sanchez.

Leeds United (Angl.) - Deportivo La Coruňa (Šp.), rozhoduje Gilles Veissiere (Fr.)
Pravdepodobné zostavy:
Leeds: Martyn - Kelly, Ferdinand, Mills, Harte - Matteo, Bowyer, Dacourt, Batty, Kewell - Viduka, Smith
La Coruňa: Molina - Pablo, Capdevila, Naybet, Romero - Victor, Valeron, Emerson, Fran, Djalminha, Makaay

(SITA)

Odporúčame

Najnovšie z ligy: Španielsko - LaLiga

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia