spravy.sk spravy.sk

Druhá futbalová liga: Sencu pribúdajú body i diváci v hľadisku

Štyri góly v troch zápasoch stačili futbalistom Koby Senec na zisk deviatich bodov. Takou jarnou bilanciou sa v druhej lige nemôže pochváliť nik. Po víťazstvách nad Prievidzou a v Senici pribrzdili zverenci trénera Jozefa Prochotského

Štyri góly v troch zápasoch stačili futbalistom Koby Senec na zisk deviatich bodov. Takou jarnou bilanciou sa v druhej lige nemôže pochváliť nik.
Po víťazstvách nad Prievidzou a v Senici pribrzdili zverenci trénera Jozefa Prochotského jarné ťaženie Nitry (Slovenský Grob 6:0, Dunajská Streda 3:0). "Mužstvo Nitry som poznal do detailov. Šesť z hráčov, ktorí sa objavili na ihrisku, som predčasom trénoval," rozhovoril sa senecký kouč. Ako je známe, k Slnečným jazerám zamieril práve spod Zobora. "Ušili sme na Nitranov rovnakú taktiku, akú použil pred poldruha rokom na Pasienkoch tréner Bubenko (Nitra vedená Prochotským vtedy prehrala s Interom 0:3 - pozn. red.). Nedať súperovi žiadny priestor, eliminovať jeho hravosť. Pokryli sme v strede Ježa, ktorý plní po Hodúrovom odchode úlohu spojivka medzi zálohou a útokom a využili súčasnú slabinu Nitry - obranu," vysvetlil Prochotský.
Tri tímy deklarovali pred úvodným jarným výkopom postupové ambície. Medzi nimi aj Senec. "Hráči i tréner musia dosahovať výsledky aj pod psychickým tlakom. Len tak môžu myslieť na najvyššie méty." Senčanom praje aj vyžrebovanie. Okrem Nitry privítajú na domácom trávniku ďalšie tri tímy z terajšej vedúcej päťky. "Iste, je to mierna výhoda. Treba ju však zužitkovať a potvrdiť bodovým ziskom. Doteraz sme pozorne sledovali výsledky mužstiev pred nami. Ideálne by bolo dostať sa do pozície, v ktorej budeme rozhodovať, čiže na čelo. Teší ma tiež fakt, že na senecký štadión si našli znovu cestu diváci," dodal včerajší oslávenec.
Sencu zahrala do kariet nečakaná prehra Dubnice nad Váhom s Banskou Bystricou i remíza Podbrezovej s ŠKP Devín. Keď sme sa pred týždňom spýtali trénera vojakov Ladislava Molnára, či ho nejaký výsledok na jar prekvapil, odvetil: "Nie, ale rád by som sa po nedeli poopravil." Prekvapenia na úkor favoritov robia súťaž pútavejšou. Výsledkom je vyrovnanosť v strede tabuľky. Lídra delí od ôsmeho Devína len päť bodov.

V spodnej časti je tiež husto. Do boja o udržanie sú namočení hádam všetci od deviatej priečky nižšie. Senica a Slovenský Grob ešte na jar nebodovali, čo komplikuje záchranárske práce. Nováčik stále nestrelil gól. Aj v týchto dvoch kluboch však určite využijú dvojtýždňovú pauzu na sformovanie síl. Veď do konca je ešte ďaleko.

BORIS VANYA - redaktor denníka

Odporúčame

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia