spravy.sk spravy.sk

Vyjadrenie Sz. Németha k manažérskej kauze

Pri rokovaniach o prestupe futbalistu Interu Bratislava Szilárda Németha do anglického AFC Sunderland sa vynoril aj spor manažérov. Juraj Vengloš, ktorý zastupoval 23-ročného slovenského reprezentanta šesť mesiacov, od 1. septembra 2000 do 28.

Pri rokovaniach o prestupe futbalistu Interu Bratislava Szilárda Németha do anglického AFC Sunderland sa vynoril aj spor manažérov. Juraj Vengloš, ktorý zastupoval 23-ročného slovenského reprezentanta šesť mesiacov, od 1. septembra 2000 do 28. februára 2001, nazval počínanie svojho kolegu Júliusa Bielika podrazom a je rozhodnutý podstúpiť celú vec príslušným orgánom FIFA. Keďže ako manažér zastupujúci Szilárda Németha kontaktoval už v septembri aj Sunderland, tvrdí, že Bielikove počínanie možno označiť ako úmyselné zdržiavanie transferu. V tejto súvislosti sa k vzniknutej situácii pre agentúru SITA vyjadril aj človek najviac zainteresovaný, teda Szilárd Németh.
"V prvom rade musím povedať, že ma prekvapili slová ako podraz a chrapúnstvo, ktoré ja osobne považujem za prisilné. S pánom Venglošom som mal veľmi korektný vzťah. Predložil mi viacero ponúk, no pre mňa bolo veľmi dôležité, aby som bol spokojný aj ja, aj klub. Inter mi totiž veľmi pomohol, takže teraz je na mne, aby som sa mu revanšoval. Keby bola prišla ponuka výhodná pre všetky strany, bola by už otázka okolo môjho prestupu vyriešená. Keďže sa však taká nenašla, nepredĺžil som so svojím dovtedajším manažérom Jurajom Venglošom zmluvu. Naopak, pán Bielik splnil predchádzajúce kritériá a teraz ma zastupuje on. Pri osobnom stretnutí s pánom Venglošom v piatok 2. marca som ešte nemal vybavené víza do Anglicka a k tomu, že prvotný kontakt so Sunderlandom neurobil Július Bielik, sa nechcem vyjadrovať, nie je to otázka pre mňa. V súčasnosti je môj prestup do AFC Sunderland na veľmi dobrej ceste a som presvedčený, že sa všetky zainteresované strany dohodnú. S priebehom rokovaní som spokojný, aj keď viem, že treba ešte dotiahnuť niektoré detaily. Pri predošlých ponukách od pána Vengloša to tak nebolo. Týmto vyhlásením považujem celú vec z mojej strany za uzavretú a teraz sa chcem sústrediť už len na futbal."


(SITA)

Odporúčame

Najnovšie z ligy: Španielsko - LaLiga

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia