spravy.sk spravy.sk

Povedali po 19. kole mars Ssuperligy

Spartak Trnava - Ozeta Dukla Trenčín 0:0 Peter Zelenský (tréner Spartaka Trnava): "V prvom polčase ma mužstvo sklamalo, hostia mali viac z hry. Po zmene strán sme jednotlivé formácie preskupili, vytvorili sme si strelecké príležitosti, ktoré

Spartak Trnava - Ozeta Dukla Trenčín 0:0
Peter Zelenský (tréner Spartaka Trnava): "V prvom polčase ma mužstvo sklamalo, hostia mali viac z hry. Po zmene strán sme jednotlivé formácie preskupili, vytvorili sme si strelecké príležitosti, ktoré sme však nedokázali využiť. Ujlaky zahral veľmi dobre, takéto výkony od neho očakávame aj naďalej."
Anton Dragúň (tréner ODu Trenčín): "Prišli sme do Trnavy s jasným cieľom bodovať. Prvý polčas patril nám, škoda, že sme nedokázali premeniť niektoré sľubné akcie do gólového zakončenia. Spokojný som s výkonom Kusalíka, Knappa a Šmelka, ktorí v strede poľa veľa nabehali. Stotožňujem sa s názorom domáceho trénera, že výsledok nič nerieši. Pre Trenčín je to malý odraz k záchrane."

Tatran Prešov - MŠK Žilina 3:0 (0:0)

Mikuláš Komanický (tréner Prešova): "Futbal vie byť pekný, ale aj veľmi nevyspytateľný. To sa dnes stopercentne potvrdilo. My sme čakali, čo po zimných zmenách v našom kádri samotný zápas prinesie. V prvom polčase sme hrali veľmi rozhárane, chýbala nám stredová formácia. V druhom polčase a v jeho samotnom závere sa k nám priklonilo povestné futbalové šťastie."
Ladislav Jurkemik (tréner Žiliny): "K takémuto zápasu môžem povedať len jedno. Aj taký je futbal. O všetkom rozhodla 75. minúta, keď Mintál zahodil veľkú šancu. Išli sme do kolien a za päť minút sme si samy prehrali zápas. Som veľmi smutný, minimálne bod sme si zaslúžili."

Matador Púchov - Inter Bratislava 1:3 (1:1)

Jozef Šuran (tréner Púchova): "Odohrali sme veľmi dobrý prvý polčas, chlapci si plnili vzorne taktické úlohy a dostali sme sa aj do vedenia. Žiaľ nedokázali sme ho udržať a navyše sme nepremenili viacero dobrých šancí, takže sme napokon skúsenejšiemu Interu podľahli."
Jozef Bubenko (tréner Interu): "Musím vysloviť veľké uznanie Púchovčanom, pretože dokázali pripraviť na dané možnosti skutočne výborný terén. Diváci tak mohli vidieť nielen boj, ale aj hru. Rozhodla vyzretá hráčska osobnosť Szilárda Németha a naše väčšie skúsenosti, ktoré sme v druhom polčase využili pri strelení rozhodujúcich gólov."

Slovan Bratislava - MŠK SCP Ružomberok 4:1 (2:0)

Stanislav Jarábek (tréner Slovana): "Mali sme zo zápasu trochu obavy, lebo šesť nových hráčov v zostave je trochu veľa. Prvykrát sme sa všetci kompletne zišli až v piatok na tréningu. Myslím si, že najmä tí hráči, od ktorých sa očakával dobrý výkon, nesklamali a využitím šancí potvrdili svoje skúsenosti. Podržal nás aj brankár Kelemen, ktorý bude s určitosťou chytať aj v budúcom kole. Pripúšťam však, že ak by Ružomberok strelil v prvom polčase nejaké góly, zápas by sa vyvíjal inak."
Róbert Paldan (tréner Ružomberka): "Podali sme najlepší výkon v troch zápasoch, ktoré Ružomberok odohral pod mojím vedením, no paradoxne sme dostali najviac gólov. Do 40. minúty prvého polčasu sme hrali so Slovanom vyrovnanú partiu, potom však prišli zbytočné dva góly. V druhom polčase sme nevyužili viaceré núkajúce sa šance. Výsledok je preto spravodlivý, aj keď prehra je možno až príliš krutá."

Artmedia Petržalka - 1. FC Košice 3:1 (1:0)

Dušan Galis (tréner Petržalky): "Podali sme vo všetkých smeroch zodpovedný výkon, s ktorým som spokojný. Keď som vravel, že víťazstvá musia bolieť, tak toto bolelo asi na 90 percent. Dúfam, že na náš ďalší domáci zápas príde viac ľudí, ako dnes, veď futbal sa hrá pre divákov."
Erik Bogdanovský (tréner 1. FC): "Nechceme sa vyhovaráť na dva sporné momenty, po ktorých sme inkasovali prvé dva góly. Viac ma mrzí, že sme hrali bojazlivo, málo aktívne smerom dopredu. Rozhodne mali naši hráči viac zabojovať."

(SITA)

Odporúčame

Najnovšie z ligy: Španielsko - LaLiga

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia