spravy.sk spravy.sk

Mars superliga: Ligový víkend - všade by sa malo hrať

V súvislosti s aktuálnymi zmenami počasia sa agentúra SITA v piatok na poludnie zaujímala o stav ihrísk na štadiónoch, kde sa bude hrať počas víkendu úvodné jarné kolo najvyššej futbalovej súťaže. Zo všetkých piatich miest

V súvislosti s aktuálnymi zmenami počasia sa agentúra SITA v piatok na poludnie zaujímala o stav ihrísk na štadiónoch, kde sa bude hrať počas víkendu úvodné jarné kolo najvyššej futbalovej súťaže. Zo všetkých piatich miest hlásili snehovú nádielku, avšak bezprostredné ohrozenie konania zápasov neuvádzali. Ďalšie snehové prídely by však situáciu mohli skomplikovať, čo pripustili najmä v Púchove.

PÚCHOV
Pavol Holeščák (manažér Matadoru): "V noci zo štvrtka na piatok napadlo v Púchove približne desať centimetrov snehu, ktorý sme začali z ihriska odpratávať. V prípade, že by nás do zápasu postihla ďalšia snehová nádielka, spôsobilosť terénu by bola otázna a o osude duelu s Interom by musel rozhodnúť hlavný arbiter."

PREŠOV
Peter Majer (športový riaditeľ Tatrana): "Aktuálne máme na hracej ploche menšiu vrstvu snehu. Keďže u nás vládne slnečné počasie, je možné, že sa sneh do začiatku sobotňajšieho súboja t. j. do 14.00 h roztopí. Myslím, že odohratiu zápasu prvého jarného kola so Žilinou nebude nič brániť."

TRNAVA
Milan Urbanovský (generálny manažér Spartaka): "U nás vždy zodpovedá hracia plocha pravidlám a stanoveným podmienkam, vyplývajúcich zo stanov SFZ. V Trnave napadlo asi 15 cm snehu, ktoré sme však už podarilo odhrnúť. Ihrisko je trochu mäkké a mokré. Keby v noci na sobotu nemrzlo, bude popoludní po úvodnom zápase s Trenčínom nie trávnatý povrch, ale roľa. Každopádne by sa však malo hrať."

PETRŽALKA
Peter Pavlovič (športový riaditeľ Artmedie): "Trávnik je dosť rozmočený, sneh však na ploche nie je. V tejto chvíli by sa majstrovské stretnutie proti Košičanom určite uskutočnilo. Na rozdiel od ostatných mužstiev hrá Petržalka až v nedeľu. Predpoveď počasia na víkend predpokladá, že cez víkend trochu primrzne. Myslím si, že by to pomohlo, aspoň by nebola hracia plocha mäkká, blatistá. Verím, že sa zápas uskutoční."

SLOVAN
Daniel Veselovský (technický riaditeľ ŠK Slovan): "Stav hracej plochy je primeraný počasiu, ktoré na Slovensku v súčasnosti je. Trávnik je mäkký, ale spôsobilý. Bolo by však lepšie, keby trochu primrzlo. Hrať sa však každopádne bude. Sneh na ihrisku nie je, keď však napadne dve hodiny pred zápasom, bude veľmi ťažké odpratať ho."

(SITA)

Odporúčame

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia