spravy.sk spravy.sk

Christoph Daum sa v piatok na tlačovej konferencii priznal k užívaniu kokaínu

Bývalý tréner Bayeru Leverkusen Christoph Daum sa v piatok na tlačovej konferencii priznal k užívaniu kokaínu. Daum v piatok nečakane ukončil 82-dňový exil v Spojených štátoch amerických, kde sa podľa jeho slov liečil zo závislosti,

Bývalý tréner Bayeru Leverkusen Christoph Daum sa v piatok na tlačovej konferencii priznal k užívaniu kokaínu. Daum v piatok nečakane ukončil 82-dňový exil v Spojených štátoch amerických, kde sa podľa jeho slov liečil zo závislosti, a vrátil sa do Nemecka. "Priznávam, že som užíval drogy. Kokaín som však bral iba príležitostne. Teraz na to chcem zabudnúť," povedal Daum, ktorý kvôli afére prišiel o takmer isté miesto trénera nemeckej reprezentácie. "Bol som tým správnym človekom, verím, že ešte stále sa ním môžem stať," dodal. Štyridsaťsedemročný tréner uviedol, že kokaín začal brať, aby necítil bolesť zo starého zranenia bedier.
Štátny prokurátor Günter Held uviedol pre nemeckú televíziu WRD, že vznesú voči nemu obvinenie. Poľahčujúcou okolnosťou by mala byť aj tlačová konferencia, na ktorej sa Daum k závislosti na kokaíne priznal. Podľa Helda by Daum mohol dostať peňažný trest okolo milióna mariek.

(SITA)

Odporúčame

Najnovšie z ligy: Fortuna liga

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia