spravy.sk spravy.sk

O Szilárda Németha je veľký záujem, Pinteho Damoklov meč nad Pasienkami

Nový prezident slovenského futbalového majstra AŠK Inter Bratislava František Šulka absolvoval vo štvrtok svoj tretí pracovný deň na "horúcej" stoličke v plnej permanencii. "V stredu som bol v Senci na stretnutí štvrťfinále Slovenského pohára, bol

Nový prezident slovenského futbalového majstra AŠK Inter Bratislava František Šulka absolvoval vo štvrtok svoj tretí pracovný deň na "horúcej" stoličke v plnej permanencii.
"V stredu som bol v Senci na stretnutí štvrťfinále Slovenského pohára, bol to taký vôľový zápas, kde sa na našich hráčoch prejavila únava z náročnej jesene," povedal nový prvý muž žlto-čiernych a pokračoval: "V piatok sa svojej funkcie ujme generálny manažér Jozef Barmoš, s ktorým sa hneď ráno stretnem na krátkom rokovaní. Čaká nás "horúca" zima, počas ktorej musíme vyriešiť veľa problémov. Od mojej pravej ruky očakávam, že sa rýchlo oboznámi so situáciou ohľadne posilnenia kádra a v danej oblasti bude promptne konať."
Nielen Pasienky, ale určite celú futbalovú verejnosť zaujíma ďalší športový osud azda najväčšieho slovenského talentu druhej polovice deväťdesiatych rokov, reprezentanta Szilárda Németha. "Sziliho sa v žiadnom prípade nechceme zbaviť. Je to vynikajúci futbalista s vysokým morálnym kreditom. S Interom vždy jednal korektne a verím, že tomu tak bude aj naďalej. Je pravda, že za neho môžeme dostať pekné peniaze, ale koho za neho kúpime? Ak chceme úspešne pôsobiť v Lige majstrov, alebo v pohári UEFA, bez neho to bude veľmi ťažké. Uvedomujeme si, že dorástol na prestup do kvalitnej ligy a rovnako špičkového klubu. Takýto transfer mu určite pomôže v jeho ďalšom futbalovom raste," vyjadril sa k danej téme F. Šulka a zároveň potvrdil veľký záujem zahraničných klubov: "Oficiálny kontakt zatiaľ nebol, oslovili nás agenti napríklad z Anglicka, Talianska ako aj z iných európskych krajín. Všetci potvrdili eminentný záujem o služby nášho útočníka, ktorý má medzi odborníkmi vysoký kredit. Nemôžeme si dovoliť taký predaj, ako to bolo v prípade Pinteho. Stojí to nad nami doteraz ako Damoklov meč, to radšej Szilárdovi ponúkneme predĺženie zmluvy o rok s možnosťou odchodu v prípade, ak príde zaujímavá ponuka, ktorá by vyhovovala obidvom stranám."Nový generálny manažér Jozef Barmoš strávil najlepšie futbalové roky na Pasienkoch: "Pred mesiacom ma oslovili funkcionári Interu, či by som nemal záujem pracovať pre ich klub. Rokovania prebiehali asi mesiac a napokon sme dospeli k dohode. Predbežne pôjde o spoluprácu na jeden a pol roka, potom sa uvidí. Priznávam, že to bude pre mňa nová úloha, pretože doposiaľ som inklinoval k práci trénera. Ponuka bola dobre načasovaná a určite zavážil aj fakt, že som počas mojej kariéry obliekal žlto-čierny dres. Funkcie sa ujmem 1. decembra decembra a dúfam, že sa mi podarí nadviazať na prácu mojich predchodcov. Verím, že Inter bude aj naďalej dosahovať dobré výsledky."
Počas zimnej prestávky absolvujú žlto-čierni najskôr sústredenie v Piešťanoch, po ňom strávia dva dni na halovom turnaji v Púchove a následne dostali hráči trojtýždňovú dovolenku. "Po návrate z dovolenky odcestuje A-mužstvo do francúzskeho prímorského letoviska Saint Tropez. Počas štrnástich dní tam zohráme niekoľko stretnutí s franúzskymi prvoligovými mužstvami," načrtol priebeh zimnej prípravy F. Šulka.

TASR

Odporúčame

Najnovšie z ligy: Španielsko - LaLiga

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia