spravy.sk spravy.sk

Aj po Galisovom odchode pokračujú trénerske rošády

Novým trénerom cyperského futbalového klubu Omonia Nikózia, v ktorom pôsobí aj bývalý slovenský reprezentant Dušan Tittel, sa s najväčšou pravdepodobnosťou stane Holanďan Henk Houwaart, ktorý na uvedenom poste vymení krajana Ariho Hana. Omonia sa

{+l39}Novým trénerom cyperského futbalového klubu Omonia Nikózia, v ktorom pôsobí aj bývalý slovenský reprezentant Dušan Tittel, sa s najväčšou pravdepodobnosťou stane Holanďan Henk Houwaart, ktorý na uvedenom poste vymení krajana Ariho Hana.
Omonia sa v poslednom roku vo futbalovej Európe skôr ako výsledkami na ihrisku stáva známou vďaka veľkej fluktuácii trénerov. Po súčasnom trénerovi marssupeligovej Petržalky Dušanovi Galisovi, ktorý do Omonie prišiel pred rokom spolu s ďalším Slovákom bývalým reprezentantom Tittelom, ale na rozdiel od neho tam vydržal takpovediac niekoľko dní, sa na "horúcom" kresle cyperského klubu vystriedalo niekoľko futbalových odborníkov.
Houwaart, bývalý 54-ročný holandský internacionál naposledy pôsobil v belgickom Gente, kde si ale po septembrovej domácej prehre v 1. kole Pohára UEFA s Ajaxom Amsterdam v pomere 0:6 musel baliť kufre. "Dohodli sme sa, že v sobotu podpíšeme kontrakt, musíme ešte dotiahnuť nejaké drobné detaily," vyjadril sa hovorca Omonie Loris Kyriakou.
Len pred tromi týždňami prevzal v Omonii trénerské žezlo extréner Evertonu Howard Kendall, no svoje rozhodnutie o niekoľko hodín stiahol, odvolávajúc sa na rodinné dôvody. O dva dni neskôr mal zmluvu podpísať Holanďan Thys Libregts. Ten zanechal po dohode s vedením klubu svoje miesto len niekoľko dní po prevzatí funkcie druhého kouča. Ako príčinu uviedol nešťastie v rodine. Vedenie klubu si veľa sľubovalo od Holanďana Ariho Hana, niekdajšieho kouča Feyernoodu Rottterdam. Ten po dvoch týždňoch strávených na slnečnom Cypre akceptoval ponuku Austrie Viedeň na miesto generálneho manažéra.

TASR

Odporúčame

Najnovšie z ligy: Španielsko - LaLiga

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia