spravy.sk spravy.sk

Hlasy po stretnutí Intekontinentálneho pohára Boca Juniors - Real Madrid

Hlasy po stretnutí Interkontinentálneho pohára Boca Juniors - Real Madrid (2:1). Carlos Bianchi, tréner Boca Juniors: "Už po druhý raz sa mi podarilo počas mojej trénerskej kariéry získať Interkontinentálny pohár, keď v roku 1994 som priviedol

Hlasy po stretnutí Interkontinentálneho pohára Boca Juniors - Real Madrid (2:1).
Carlos Bianchi, tréner Boca Juniors: "Už po druhý raz sa mi podarilo počas mojej trénerskej kariéry získať Interkontinentálny pohár, keď v roku 1994 som priviedol k zisku cennej trofeje Velez Sarsfield. Je ťažké porovnať oba úspechy, pretože každý z nich je svojim spôsobom špecifický. Víťazstvo v dnešnom stretnutí nie je však iba veľkým úspechom Boky Juniors, je to triumf celého argentínskeho národa. Dokázali sme, že argentínsky futbal je najlepší na svete."

Vicente Del Bosque, tréner Realu: "V priebehu prvých šiestich minút sme inkasovali dva góly a to bol šok, z ktorého sme sa už nespamätali. Proti takému kvalitnému tímu akým je Boca Juniors nemôžete reálne pomýšľať na úspešný výsledok, ak nezachytíte úvod zápasu. Aj keď sme takmer 85 minút mali viac z hry a boli sme lepším tímom, Boca je dostatočne skúsené a sebavedomé mužstvo na to, aby svoj náskok udržalo."

Martin Palermo, strelec oboch gólov víťaza: "Dokázali sme premeniť naše šance a to bolo rozhodujúce. Snažili sme sa hrať po celý zápas maximálne koncentrovane s cieľom nepúšťať hráčov Realu príliš k lopte. Nečakal som, že budeme mať taký raketový nástup a vôbec som nepredpokladal, že v priebehu úvodných šiestich minút strelím dva góly. Tento zápas mi navždy utkvie v pamäti, je to jeden z najkrajších okamihov v mojom futbalovom živote."

TASR

Odporúčame

Najnovšie z ligy: Česko - Fortuna liga

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia