spravy.sk spravy.sk

Clemente sa okamžite vrhol do práce

Bývalý tréner španielskej futbalovej reprezentácie a nový tréner francúzskeho prvoligového mužstva Olympique Marseille Javier Clemente sa okamžite po príchode do nového pôsobiska pustil do práce, keď predtým uistil priaznivcov klubu, že sa z plných

{+r19}Bývalý tréner španielskej futbalovej reprezentácie a nový tréner francúzskeho prvoligového mužstva Olympique Marseille Javier Clemente sa okamžite po príchode do nového pôsobiska pustil do práce, keď predtým uistil priaznivcov klubu, že sa z plných síl bude usilovať o svetlejšiu budúcnosť momentálne sa trápiaceho Olympique.
"Sme tu preto, aby sme tvrdo pracovali, a ten kto nebude spĺňať požadované kritéria, jednoducho odíde," boli prvé slová trénera, ktorý súhlasil s kontraktom v prístavnom meste Marseille do konca sezóny s opciou na nasledujúcich 12 mesiacov. "V prvom rade musíme dostať klub z veľmi zložitej situácie, v ktorej sa momentálne nachádza. A potom uvidíme, čo sa bude dať urobiť ďalej. Chcem, aby tieto vianočné sviatky v klube tieklo šampanské prúdom. Som, ako malé dieťa, stále verím na Santa-Clausa," pokračoval Španiel, ktorý má plnú podporu majoritného vlastníka akcií Olympiqu Roberta Louisa - Dreyfusa. "Clemente má moju dôveru a budem súhlasiť s jeho návrhami. Musí stabilizovať situáciu a my urobíme všetko, čo bude potrebné," nechal sa počuť Dreyfus, ktorý už do klubu investoval viac ako 90 mil. amerických dolárov. Táto skutočnosť mu dovolila prepustiť brazílskeho trénera Abela Bragu a niektorých klubových funkcionárov, vrátane prezidenta Yvesa Marchanda začiatkom tohoto mesiaca. Marseille vyhralo v posledných ôsmych zápasoch iba raz, a s 18 bodmi zo 17 zápasov sa pohybuje v pásme zostupu francúzskej prvej futbalovej ligy.

TASR

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: A-Mužstvo

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia